29.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Удвічі чистіше, ніж у Дніпрі

Влас. інф.

У Вишгороді відбулися анонсовані у № 26 газети «Вишгород» від 27 червня 2015 р. (див. стор. 3) громадські слухання щодо очисних споруд на вул. Набережній. Ідеться про випаровувач-збирач дощових вод — озеро між автобусними зупинками «Чайка» і «к/т «Мир». Туди ж виходить і «одягнена» в бетон річка Монашка.

Вишгородці добре пам’ятають повені та танення снігу, які піднімали воду настільки, що вся проїжджа частина вул. Набережної була затоплена, а автобуси буквально «плавали» на цій ділянці чи змушені були перевозити пасажирів до Києва верхньою дорогою — через «Карат».
Кілька років тому дощова вода полинула прямо у Дніпро, що викликало чисельні нарікання і спекуляції політичного відтінку. Та мешканцям Пісків і вул. Київської було не до чужих «розбірок» — і вони звернулися до Вишгородського міського голови. Віктор Решетняк давно плекав мрію про облаштування вул. Набережної у рекреаційну зону, тож дав відповідні доручення — і апарат виконкому міськради став клопотатися про очисні споруди.
Врешті «достукалися» до обласних структур, область виділила кошти — і «Київводресурси» (начальник М. Урупа) та ДП «Проектно-технологічне бюро» ІВПІМ НААН (директор С. Рябков) розробили проект реконструкції системи водовідведення з метою захисту від підтоплення територій міста Вишгорода.
На презентації директора ДН «Проектно-технологічне бюро» Інституту водних проблем і меліорації НААН Сергія Рябкова були присутні заступник Вишгородського міського голови Олександр Ростовцев, начальник відділу містобудування та архітектури Тетяна Зайченко, спеціаліст 1 категорії цього відділу Інна Дудар, депутат районної ради Олег Опімах, депутат міської ради Віталій Кутаф’єв, головний редактор газети «Вишгород» Марина Кочелісова, а також громадськість, зокрема — ПП Віталій Варченко, представник інформаційного агентства «Життя міста» Ігор Дунайський, голова Громадської ради Ігор Тихан, головний лікар КЗ «ВРЦПМСД» Олексій Черняхівський, голова ВРГО «Ап Таун» Олексій Ростовський, директор КП ВРР «Навчально-спортивна база» Вікторія Кулакова, заступник керівника ініціативної групи «Об’єднання «Самопоміч» Сергій Новік.
Запитання стосувалися екології, благоустрою та перспектив: так, городяни хочуть не лише ходити широким (1,5-2 м) тротуаром повз озеро, а відпочивати там, тож пропонували очищати зливові води ДО потрапляння їх у озеро. Заступник міського голови Олександр Ростовцев пояснив, що це — у майбутніх планах. Поки що ж фільтр (див. креслення) дозволить зробити води після очистки удвічі чистішими, ніж у Дніпрі, а головне — регулювати рівень води, що убезпечить від затоплень.
Докладніше про модуль очищення стічних вод та проект реконструкції системи водовідведення — чит. на сайті газети «Вишгород»