02.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

ЗНАК на переході

У Нових Петрівцях встановили світлодіодний знак на пішохідному переході, який за статистикою ДАІ є найнебезпечнішим у населеному пункті, і саме на цій ділянці дороги найчастіше стаються дорожньо-транспортні пригоди за участі пішоходів, та що найстрашніше — зі смертельними наслідками.

Інспектували виконання робіт зі встановлення необхідного світлового знаку голова РДА Олександр Горган, начальник районного відділення ДАІ Андрій Пожар, Новопетрівський сільський голова Радіон Старенький.

Голова райдержадміністрації Олександр Горган зауважив, що знак встановлено завдяки фінансовій підтримці велоспільноти, яка тренується на території Вишгородського району. Кожен зі спортсменів зробив символічний благодійний внесок у розмірі 50 грн, щоби встановити світлодіодний знак і убезпечити населення від наїзду транспорту, особливо — в темну пору доби чи дощову погоду. Також голова райдержадміністрації сподівається, що цю ініціативу підхоплять і інші населені пункти району, у яких спостерігається інтенсивний автомобільний рух.

Новопетрівський сільський голова Радіон Старенький прокоментував подію: «Сподіваюся, що це тільки перша ластівка. Наразі знак може працювати лише тоді, коли включене вуличне освітлення. Найближчим часом буде встановлено окремий лічильник, і світлодіодний сигнал працюватиме автономно.

Цей пішохідний перехід є надзвичайно проблемним. Лише в жовтні минулого року на цій ділянці дороги за кілька годин загинуло троє людей. У нашому селі також необхідно провести роботу з упорядкування всіх дорожніх знаків. Окремі недобросовісні особи часто їх псують, а то й зовсім зривають. Нам треба дбати про безпеку сільчан, і я сподіваюся, що встановлення цього знака зробить перехід безпечнішим. Крім того, вже виготовлено проект реконструкції траси Київ-Овруч, де передбачено встановлення світлофорів у Нових Петрівцях».

Начальник районного відділу ДАІ Андрій Пожар зауважив, що, на жаль, саме Нові Петрівці мають сумну статистику дорожньо-транспортних пригод зі смертельними випадками.

«Знаки зі світлодіодною підсвіткою є ефективними, оскільки водії їх краще бачать і безумовно звертають на них увагу. Думаю, що це тільки початок. В планах –  встановлення таких світлових знаків у селі Хотянівка на тих ділянках дороги, що не освітлюються, і вже є випадки наїздів на пішоходів. На черзі – Старі Петрівці, і в Нових Петрівцях є ще дві ділянки дороги, які також потребують встановлення знаків такого ж зразка», — зауважив начальник районного відділу ДАІ Андрій Пожар.