26.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Зібрались на відпочинок, а про майно подбали?

УДСО при ГУ МВС України в Київській області

…Подалі від міської суєти, автомобілів… Ближче до села, водойми та природи загалом. Так, з настанням літа вважає майже кожен містянин. Щоб відпочити із задоволенням та не зіпсувати собі настрою під час літньої відпустки, необхідно пам’ятати прості правила безпеки.

Найчастіше жертвами квартирних злодіїв виявляються люди, які:

— тривалий час відсутні вдома (відрядження чи робота за кордоном);

— не потурбувались про мінімальні заходи захисту житла (грати на вікнах, броньовані вхідні двері, надійні замки);

— ті, хто виставляє напоказ свій достаток (повсякдень носить дорогоцінні речі та прикраси, прилюдно користується дорогими айфонами, планшетами іншими гаджетами);

— легковажно і нерозсудливо ділиться інформацією про свої плани вихідних днів, відпочинку (тобто відсутності вдома) з приятелями, знайомими, сусідами.

Щоб уберегти себе та своє майно від непроханих гостей, радимо не залишати ключі від квартири будь-де, а в разі їх втрати — терміново замінити замки. Обмежте коло осіб, яким відомо місцезнаходження грошей та цінностей у вашій квартирі. Уникайте повідомлень у соціальних мережах про запланований від’їзд на відпочинок.

Першою причиною посягань на житло є власна необачність громадян. Господар залишає домівку та йде з двору у своїх справах, залишаючи незамкненими вхідні двері або відкритими — вікна. Знаряддями злому може бути що завгодно — від камінця, який розіб’є вікно, до лому чи сокири, за допомогою яких відкриваються будь-які двері.

Злодію необхідно лише кілька хвилин, щоб потрапити до помешкання. «Покидаючи домівку, переконайтесь, чи замкнені вхідні двері та вікна. Та краще встановити сигналізацію, адже цілодобове спостереження за допомогою засобів технічної охорони з підключенням на пульт централізованого спостереження Державної служби охорони, є найдієвішим способом збереження майна», — зазначає начальник УДСО Василь Клименко.

Якщо будинок знаходиться у прилеглому до міста районі, то сигналізація підключається до централізованого пульту охорони, й у результаті спрацювання на місце виклику швидко вирушає наряд групи затримання. Зловмисник навіть не підозрює, що найближчим часом прибуде міліція.

У громадян існує можливість користуватись послугами охорони як на короткий термін, наприклад – на час відпустки, так і під час довготривалої відсутності.

Отримати додаткову інформацію щодо охорони власного житла ви зможете в УДСО при ГУМВС України в Київській області за адресою: м. Київ, вул. Гайдара, 8, тел. 287-04-77, 0-800-502-220 (безкоштовно) або за номерами телефонів:

(097) 0-502-220(для абонентів оператора Київстар);

(073) 0-502-220(для абонентів оператора Лайф);

(099) 0-502-220(для абонентів оператора МТС).