08.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

УКРАЇНА УВІЙШЛА У ТРІЙКУ ЛІДЕРІВ ЗА ПОСТАЧАННЯМ КУРЯТИНИ ДО ЄС

Україна стала третім за обсягами постачальником курятини в Європейський союз.

“За даними наших партнерів у Генеральному Директораті Європейської Комісії «Аграрна політика та розвиток сільської місцевості», за перші чотири місяці поточного року Україна стала третім по значущості імпортером курятини до ЄС. Імпорт вітчизняного м’яса свійської птиці поступається лише Бразилії та Таїланду, які є традиційно головними постачальникам курятини до Євросоюзу”, – повідомив представник України при ЄС Костянтин Єлісєєв агенції УНІАН.

Український дипломат пояснив, що такий “знаковий стрибок” став можливим за рахунок двох факторів: відкриття доступу для української свійської птиці на ринки ЄС – і “це заслуга виключно вітчизняних птахівників”, а також за рахунок автономних торговельних преференцій, які фактично означають одностороннє застосування Євросоюзом умов угоди про вільну торгівлю з Україною.

Єлісєєв зазначив, що найбільший попит на українську курятину спостерігається в Нідерландах та Німеччині. Він підкреслив, що приклад птахівників “має слугувати орієнтиром для інших тваринних галузей вітчизняного агробізнесу – молочників, виробників свинини та яловичини”.