28.05.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Детальний план території визначає її планувальну організацію і розвиток та зони ймовірного розміщення об’єктів. А будівельні роботи здійснюються за конкретними проектами

Тетяна ЗАЙЧЕНКО,
начальник відділу містобудування та архітектури
Вишгородської міськради

Зауваження, що надійшли до виконкому після минулих громадських слухань, передані Державному проектному інституту «НДПІ містобудування» на розгляд. Автори пропозицій отримають від фахівців відповідь про доцільність і обґрунтованість цих зауважень та чи будуть вони використані у поправках до проекту.
Вже зараз можу сказати, що на Кургузова, 1-а, 1-б (мікрорайон «Ярославичи») врахуємо проектні рішення: поряд із житловою забудовою буде дитсадок на 280 дітей — у пішохідній доступності (300 м від житлової забудови) і паркова зона.

Щодо гаражних кооперативів «Ветеран», «Лесной». За матеріалами Генерального плану м. Вишгорода, дана зона передбачена як територія розташування об’єктів дорожнього сервісу. Ніхто не збирається обмежувати користувачів гаражів в подальшій приватизації землі під гаражними боксами.
Гаражний кооператив «Гідромеханізатор» — тут дещо інша історія. За матеріалами Генерального плану м. Вишгорода, дана зона передбачена для житлового будівництва та розміщення дошкільного дитячого закладу. При розробці детального плану території на вул. Ю. Кургузова ми врахували існуючу ситуацію та залишили більшіcть території під розташування об’єктів дорожнього сервісу. Теж ніхто не збирається обмежувати користувачів гаражів у подальшій приватизації землі під гаражними боксами.
У школі «Сузір’я» — з’явиться новий корпус на 22 класи.
До виконкому зверталися люди, схвильовані «звісткою», що будуть вирубувати ліс і зносити дачні масиви. Підкреслюю: за матеріалами детального плану запропоновано дачні будинки вищезазначеного масиву перевести в індивідуально-житлові будинки, з подальшим розвитком інженерної й транспортної інфраструктури (централізованого водопостачання та водовідведення тощо).
І насамкінець хочу додати.
У даному випадку детальний план території на вул. Ю. Кургузова визначає тільки зону ймовірного розміщення дитячого садка. Це перший крок до реалізації даного проекту. Далі необхідно розробити проект забудови території під дошкільний навчальний заклад (ДНЗ) із благоустроєм паркової зони. Цей проект визначить оптимальне місце розміщення дитячого дошкільного закладу з мінімальним навантаженням на навколишнє середовище та з максимальним збереженням існуючих зелених насаджень.

Віктор РЕШЕТНЯК:
Хай як нас критикують, але ми будемо проводити громадські слухання, щоб люди могли на власні очі побачити плани, поставити прямі запитання фахівцям, почути відповіді. Я не лише їжджу, а й ходжу містом пішки, з мешканцями міста спілкуюся не тільки на прийомах. Чую і знаю чимало. Не обіцяю «в один день», але всі ваші доцільні пропозиції й побажання, шановні вишгородці, будуть враховані у поточній роботі міськради.
Ще раз нагадую власникам гаражів у кооперативах — підготуйте на найближчу сесію всі необхідні документи для приватизації землі, аби кожен власник гаража отримав право власності на землю під гаражними боксами.