06.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

«Граємо під символікою Вишгорода і пишаємось цим»

выш2

ш

Вікторія ШМИГОРА
ФОТО — архів ХК «Вишгород»

У любителів хокею Київщини кінець травня знаменує завершення Відкритого чемпіонату аматорської хокейної ліги Києва. Ветерани і молодь мали змогу позмагатися за лідерство та продемонструвати свою майстерність, а поціновувачі цього справжнього чоловічого спорту — насолодитися динамічним видовищем.
Хокейна команда «Вишгород» (капітан і тренер Сергій Рублівський) у Аматорській хокейній лізі (АХЛ) із п’яти років існування третій поспіль захистила титул чемпіонів. Серед суперників — двадцять команд із різних куточків Київської області.
У цьогорічному батлі вишгородці грали у двох складах. Успішно дебютувала ХК «Вишгород 2» (капітан Олександр Перегонцев), яка у своїй лізі КХЛ (Київська хокейна ліга) виборола першість. Чемпіонат тривав дев’ять місяців. Команда зіграла понад тридцять (!) ігор. Дебютував у складі «Вишгород 2» і Андрій Пещерін, голова ВГО «Молода Країна», президент нашого хокейного клубу «Вишгород», який підтримує розвиток хокейного клубу і сам охоче займається цим спортом.
Драматично розгорнувся фінал на Кубок чемпіонату Києва. Долю поєдинків вирішили останні ігри. У запеклій боротьбі із розривом у одне очко обидві вишгородські команди посіли почесні другі місця.
Спеціальними призами відзначили кращих гравців чемпіонату. Їх отримали і вишгородські хокеїсти. Кращими тренерами у КХЛ визнали Сергія Рублівського та Олександра Скорохода, кращим бомбардиром — Олександра Тищенка, кращим воротарем — Артема Скорохода, кращим захисником — Сергія Тимошенка, відзначили й найстаршого гравця, який нічим не поступається молодшим хокеїстам турніру з команди «Вишгород», — Григорія Дешевого (йому незабаром — 60).
Але на цьому хокейний сезон не закінчується — розпочався турнір на Літній кубок із хокею. Бажаємо нашим спортсменам вдалого сезону, без травм. І щоб вони радували своїх уболівальників хорошою грою і перемогами.
«Ми розпочинали тренуватися ще з початку 80-х-90-х р.р. Та, на жаль, стадіон закрили… У 2010 році голова ВГО «Молода Країна» Андрій Пещерін відкрив у Вишгороді каток і з того часу підтримує нашу команду. Ми тренувались безкоштовно, — розповідає капітан команди, тренер ХК «Вишгород» Сергій Рублівський. — Започаткували хокейний турнір «Кубок мера». З часом склад команди поповнювався. І кілька років тому у нашому хокейному клубі сформувалось дві повноцінні команди «Вишгород» та «Вишгород 2». Граємо під символікою Вишгорода і пишаємось цим.
З метою розвитку дитячого хокею на базі хокейного клубу відкрито секцію, в якій уже займається близько 30 дітей від 6 до 16 років. Міська влада обіцяє виділити нам місце для катка, ми чекаємо і сподіваємось, що це не пусті слова».
До речі, перші вихованці Сергія Рублівського уже грали у складі «Вишгород 2».
Прикро, що лише невелика кількість вишгородців знають про існування хокейної команди, яка грає під прапором Вишгорода. У хокейному клубі переважно вишгородці і ті, кому близьке наше місто. Давайте підтримувати своїх спортсменів разом.
За анонсами наступних ігор слідкуйте на шпальтах та на сайті нашої газети.