31.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Вас запрошують зустрітись з дитинством

Валентина ЧИСТЯК
ФОТО – автор,  «Вишгород»

Для багатьох вишгородців свято Вознесіння та День вишиванки (21 травня) став ще і своєрідною «Зустріччю з дитинством». Так назвала виставку творчих робіт лікар-рентгенолог Вишгородської ЦРЛ і майстриня вишивки Світлана Жовтобрюх. Такі гарні травневі дати як День матері, День родини та Міжнародний день захисту дітей 1 червня викликали бажання у Світлани Іванівни – багатодітної мами – об’єднати творчість дорослих і діток.

Традиційно її ідею підтримала адміністрація лікарні, і актова зала закладу відразу ожила, наповнившись яскравими персонажами творчих робіт, – натюрмортами і літніми пейзажами вихованців галереї «Художня подорож» (керівник – Ксенія Ковальова), малюнками та аплікаціями «Веселих промінчиків» – гуртка, що в ДНЗ «Сонечко» (керівник – Олена Ігоніна), м’якими іграшками «Чарівних кольорів» Центру творчості «Дивосвіт» (керівник – Любов Янішевська). 

Поруч із дитячими роботами (це як мами тримають своїх дітей за руки) – роботи досвідчених майстринь-медпрацівників Тетяни Папети, Тетяни Караванової, Наталії Мадан, працівника бухгалтерії Алли Матвієнко, а також друзів Світлани Жовтобрюх – Тамари Усачової, Любові Козенюк, Тамари Лящук, Тетяни Малої.

 «Малюк на татусевій долоні», «Поцілунок», «Дівчинка і метелик» Лідії Дубини так яскраво передають трепетні дитячі почуття, що на мить і самій захотілось перенестися на багато років назад…Лідія Іванівна має золоті невтомні руки і щедру душу. Любов до вишивки прищепила не лише онучці, а й своїм колегам, серед яких – молодший медпрацівник дитячого відділення лікарні Валентина Савицька. Вона вишиває не так давно, але вже має чимало вишитих сорочок. Цю справу вподобала і її донька Катя. А порадіти за матусю прийшов син Олександр.

Те, що поруч роботи Лідії Дубини та її онучки Аліси Матюшенко, майстрині Інни Пономарьової  та її доньки Маріанни – і є найціннішим, адже важливо, вважає Світлана Жовтобрюх, – відволікти дітей від комп’ютерів, телевізорів, які відбирають живе спілкування, зір, і передати вміння й любов до справжнього народного мистецтва багатьох поколінь, яке ще й організовує нервову систему.

«До того ж, людина, яка вміє щось виготовляти власними руками, ніколи в житті не пропаде», –  каже Світлана Іванівна. Її донька Валя Подобєдова (вона саме закінчує художню школу) змалечку малює, вишиває і шиє ляльок. А допомогли у цьому мама та майстрині гуртків «Золоті ручки» (міський ЦТ «Джерело») і «Чарівні кольори» (районний ЦТ «Дивосвіт»).

Тож біля «Рудого кота», «Мрійниці», «Різдвяних подарунків», «Метрики» та інших робіт Світлани Жовтобрюх, які вишивала ще для своїх маленьких Валі, Максима, Вані, – ціла низка робіт її доньки.

Організатор виставки сподівається, що рукотворні шедеври з акварелі, французьких вузликів, тамбурних швів, гладі і традиційного хрестика зацікавлять багатьох дорослих і юних мешканців Вишгорода (оголошення про виставку є у школах міста). І, відвідавши її, мами і діти також захочуть взяти до рук голку чи пензля і творитимуть власні неповторні вироби. Виставка триватиме до 5 червня.

DSC 3567

DSC 3568

DSC 3582

DSC 3585

DSC 3593

DSC 3596

DSC 3598

DSC 3599

DSC 3600

DSC 3604

DSC 3614

DSC 3545