01.04.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

На прощу до Тараса

Ірина ВОЙТЕНКО, в.о. завідуючої відділення соціально-побутової адаптації Вишгородського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг)
ФОТО – автор і Наталія ВИГОВСЬКА, спеціально для «Вишгорода»

Щороку 22 травня у Каневі відбуваються заходи з відзначення річниці перепоховання українського генія Тараса Шевченка. Так, і цього року місто приймало  багато гостей із різних куточків України та світу. Люди приїхали вклонитися та віддати шану Кобзареві.
Вирушила до Канева і делегація Вишгорода – у складі працівників міської ради, школярів та активних вишгородців.
Під прапором нашого рідного міста пройли пішою ходою від Успенського собору Канева до Чернечої гори, щоб покласти квіти на могилу Великого Кобзаря.
Організував поїздку голова правління благодійного фонду «Покоління», депутат Вишгородської міської ради Валерій Виговський. Він і ніс прапор Вишгорода.
Подружня пара Зюбенків – 86-річний Борис Борисович та 78-річна Катерина Максимівна – у Каневі востаннє були півстоліття тому. Та, коли цього дня піднялись до могили Шевченка, почувались окриленими і молодими. До речі, Борис Борисович вправно грає на баяні. Дорогою під його акомпанемент всі із задоволенням співали запальні козацькі та народні пісні.
Традиційно у музеї Тараса Шевченка майстрині із різних куточків світу могли долучитись до вишивання рушника Миру. Вишгородська поетеса Ольга Дяченко вишила на ньому червону квітку гладдю. А серед авторів рушника до 200-ї річниці з дня народження Великого Кобзаря нам приємно було побачити знану вишгородську вишивальницю Олену Кобзар. Ми всі помилувалися вправною роботою майстринь.
Втомлені, але щасливі після екскурсії дорогою додому ділились враженнями і смакували смачними пиріжками від ТОВ «Харчопродторг» (директор – Людмила Черв’яківська) у комфортабельному автобусі, який надало ТОВ «Автолайн» (керівник – Олександр Балуєв).