09.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

На Київщині упереджено незаконне вивезення 13 кг бурштину

ГУ ДФС у Київській області

Працівниками Київської митниці ДФС в пункті пропуску «Бориспіль» зафіксовано чергові спроби незаконного вивезення за межі України до Китаю бурштину загальною вагою 13 кг.

В першому випадку 3,6 кг бурштину було виявлено у громадянина Китаю, який повертався з України на батьківщину транзитом через Російську Федерацію. Іноземець своїми діями обрав канал, позначений символами зеленого кольору – «зелений коридор», тим самим заявив про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження щодо вивезення з митної території.

Речовина природного походження коричневого кольору з різними відтінками,  що за зовнішнім виглядом має ознаки дорогоцінного каміння органогенного походження у сировині різного розміру, а саме бурштину, у необробленому вигляді каміння різного розміру та форми знаходилась у  дорожній валізі червоного кольору у металевих коробках, що містились серед особистих речей пасажира.

В другому випадку 9,5 кг бурштину було виявлено у нашого співвітчизника, який так само відлітав з України до Китаю, скориставшись для проходження митного контролю «зеленим» коридором.

Каміння знаходилось у дорожній валізі серед особистих речей пасажира у картонних коробках з-під круп, в поліетиленових пакетах, серед продуктів харчування, в картонній коробці з-під  дієтичних добавок, яка знаходилась в чоловічому черевику, а також частина каміння була загорнута в чоловічу куртку чорного кольору тощо.

Таким чином, своїми діями дані громадяни здійснили переміщення через митний кордон товару – речовини природного походження коричневого кольору з різними відтінками, що за зовнішнім виглядом має ознаки дорогоцінного каміння органогенного походження у сировині, а саме бурштину, з приховуванням від митного контролю, а саме, способом, що утруднює виявлення.

Відповідно до ч. 3 ст. 371 Митного кодексу України товари, сумарна фактурна вартість яких перевищує еквівалент 10 000 Євро, при вивезенні (пересиланні) їх громадянами за межі митної території України підлягають письмовому декларуванню з поданням митної декларації, передбаченої законодавством України для підприємств, та зі сплатою вивізного мита у випадках, встановлених законами України.

Згідно ст.197 МК України встановлено обмеження щодо переміщення окремих товарів через митний кордон України.

Бурштин вилучено до винесення судом рішення у справі. Складено протокол про порушення митних правил.