09.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

«Старожитності Вишгородщини»

3

До 1000-ліття пам’яті свв.  князів-страстотерпців Бориса і Гліба та хрестителя Київської Русі рівноапостольного князя Володимира

Влас. інф.

14 травня у Вишгороді відбулась XXI наукова конференція «Старожитності Вишгородщини», започаткована Київським обласним Товариством охорони пам’яток історії та культури і присвячена пам’яті Ярослава Мудрого. Співорганізатори — Вишгородська РДА, районна та міська ради, Вишгородський історико-культурний заповідник.
Серед присутніх у великій залі адмінбудинку (м. Вишгород, пл. Т. Шевченка, 1): викладачі Київської духовної академії та настоятелі православних церков МП, науковці (зокрема — археологи) та краєзнавці, викладачі провідних українських вишів і працівники заповідників і музеїв, широкий загал громадськості.
З вітальними словами до учасників зібрання звернулись керуючий справами Української православної церкви, митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, начальник управління культури, національностей та релігій Київської облдержадміністрації І. Подолянець, голова Вишгородської райдержадміністрації О. Горган, голова Вишгородської районної ради І. Побідаш, начальник відділу з гуманітарних питань виконавчого комітету Вишгородської міської ради В.Ткач.
У своєму виступі Олександр Горган наголосив на обов’язку влади поширювати знання про святих князів Бориса та Гліба: «Князів було багато, але Борис та Гліб стали святими — і слава їх імен продовжує сяяти! Пам’ять про цих князів нагадує чиновникам про обов’язок служити людям». Ірина Побідаш звернулася до науковців із проханням висловити свою думку щодо статусу Межигір’я. ВолодимирТкач провів історичні паралелі: у 1171 р. князь Мстислав саме у Вишгороді розбив московсько-суздальських агресорів, а сьогодні нащадки київської дружини — вишгородські воїни — відбивають напади сепаратистів-терористів і російських бойовиків.