28.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Ювілей журналіста і письменника Олександра Балабка

24 квітня лауреат державної премії імені Івана Франка – журналіст і письменник Олександр БАЛАБКО відзначив свій молодий ще 60-річний ювілей. З цієї нагоди в столичному Будинку вчителя відбулося велике ліричне свято «Київ, Володимирська, Олександрові Балабку… Листи з віршами, музикою, піснями і приказками». Привітати ювіляра зібралися його колеги, товариші, друзі.

Усі разом пригадали найважливіші віхи життя і творчості його багатогранної особистості, зачитували листи, що писали свого часу Олександрові Васильовичу матуся і його товариші, офіційні особи. Звучали численні пісні на слова Балабка. Дійство, не залишаючи жодного байдужого, сплелося в задушевний вінок із слів і музики, доповнилося, підкреслюючи силу слова, відеорядом на великих моніторах.

У святковому урочисті взяли участь композитори Леонід Нечипорук, Олександр Швидкий, Олександр Нечипорук. Це в їхньому співавторстві з Олександром Балабком народилися глибокі за змістом мелодійні пісні, що звучать на каналах українського радіо і телебачення. На святі звучали вони у виконанні народного артиста України Олега Дзюби, заслужених артистів України і лауреатів міжнародних конкурсів Ірини Персанової, Дмитра Андійця, Олени Єрмак, Василя Касенича. Та й сам Олександр Васильович гарно співає, майстерно виконував мамині улюблені пісні.

Як встигав усе це написати, створити? Думається така думка з’явилася в той вечір у багатьох присутніх.

Від 1977-го, коли закінчив факультет журналістики Київського університету ім. Тараса Шевченка, пройшов професійні сходинки від кореспондента до заступника головного редактора газети «Культура і життя». Працював заступником головного редактора газети «Край», журналів «Місцеве самоврядування», «Людина і влада», тижневика «Столиця». У 2001-2006 роках – головний редактор газети «Вечірній Київ».

Він об’їхав півсвіту – від Далекого Сходу до Мадрида. Шукає стежки видатних українців у світах і втілює ці пошуки в книжках біографічно-подорожньої прози «Синьйор Ніколо й синьйор Мікеле. Рим Гоголя й Капрі Коцюбинського», «Мальви у Вічному місті», «З Ніцци до Мужена. Від Башкирцевої до Винниченка», «Київ, Іринінська, Лифарям. Повість за листами митця», «Рай і Пекло Коцюбинського». Працює над романом-есе «Олександр Вертинський, нащадок Гоголя». Розпочато роботу над мужнім образом Лесі Українки.

Пісні на слова Балабка композиторів Леоніда Нечипорука і Олександра Швидкого звучать на радіо і телебаченні.

Олександр Балабко передає свій досвід юним талантам, очолюючи журі секції «Літературна творчість» Малої академії наук, а в останні два роки журі цієї секції.

За свою невтомну і плідну працю має чимало високих відзнак, серед яких Почесна  Грамота Верховної Ради України і Почесна Грамота Кабінету Міністрів України, премії «Золоте перо»  НСЖУ і «Незалежність» Київської організації НСЖУ.