30.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Генсек Ради Європи не поїде в Москву 9 травня

Генеральний секретар Ради Європи Торбйорн Ягланд не поїде в Москву для участі в параді з нагоди Дня перемоги. Таким чином ніхто з високого керівництва Ради Європи не братиме участь в урочистостях у столиці Росії.

Торбйорн Ягланд

Торбйорн Ягланд

Генсек Ради Європи (РЄ) Торбйорн Ягланд вирішив відхилити запрошення президента Росії Володимира Путіна взяти участь у параді на Красній площі з нагоди відзначення 70-ої річниці закінчення Другої світової війни. Про це DW стало відомо з власних джерел у секретаріаті РЄ.

Торбйорн Ягланд, якому нерідко закидають проросійські симпатії, “до останнього моменту вагався, чи приймати йому запрошення офіційної Москви”, розповіло джерело. Проте зрештою кілька днів тому було прийняте остаточне рішення на парад Перемоги не їхати.

Джерело DW уточнило, що керівництво Ради Європи розглядало як альтернативу направлення до Москви когось із заступників Торбйорна Ягланда. Проте зрештою було вирішено, що ніхто з високого керівництва Ради Європи в урочистостях на честь Дня перемоги у Москві дев’ятого травня участі не братиме. Яку офіційну причину озвучить генсек РЄ, котрою мотивуватиме перед російською стороною свою відсутність на параді, поки що невідомо.