21.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Завтра в Києві проведуть міжнародну конференцію про перемогу над нацизмом

Завтра, 29 квітня, у Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського відбудеться Міжнародна наукова конференція «Травень 1945 року у науковому дискурсі, національній свідомості та історичній пам’яті», присвячена 70-й річниці Перемоги над нацизмом у Європі.

Як повідомляє прес-служба Міноборони, організаторами конференції виступили Інститут історії України НАН України, Національний університет оборони України імені Івана Черняховського, Меморіальний комплекс «Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років».

Метою проведення конференції є визначення ролі українського народу в перемозі над нацизмом, характеристика граней соціальної та історичної пам’яті про учасників і жертв найбільшого мілітарного конфлікту ХХ століття, окреслення теоретичних та практичних аспектів воєнної історії, архівної та музейної справи, провідних історіографічних тенденцій з позицій україноцентризму.

У заході візьмуть участь дослідники воєнної історії з провідних навчальних закладів, науково-дослідних, архівних та музейних установ нашої держави і країн ближнього зарубіжжя.

У рамках конференції передбачено екскурсію експозицією музею університету та виставкою військової техніки періоду Другої світової війни.