24.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

ГРОЙСМАН ПІДПИСАВ ЗАЯВУ РАДИ ПРО ВІДСІЧ ЗБРОЇНІЙ АГРЕСІЇ РФ

Голова Верховної Ради Володимир Гройсман підписав постанову про заяву парламенту “Про відсіч збройній агресії Російської Федерації та подолання її наслідків” (№2332).

Про це повідомляється на офіційному сайті Верховної Ради.

Дану заяву Рада ухвалила 21 квітня. За дане рішення віддали голоси 259 із 316 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі.

“Залучити до кримінальної відповідальності і покарати осіб, винних у плануванні, підготовці, початку та здійсненні агресії проти України і скоєнні військових злочинів і злочинів проти людяності. У разі відмови Російської Федерації покарати винних Україна залишає за собою право звернутися до Міжнародного кримінального суду з клопотанням почати розслідування ситуації, яка була викликана збройною агресією Російської Федерації проти України і триває з 20 лютого 2014 року”, – йдеться в даній заяві.

У заяві вперше названа дата початку Росією війни проти України – 20 лютого 2014.

У документі підкреслюється, що в разі відмови Російської Федерації від припинення збройної агресії проти України Верховна Рада закликає міжнародне співтовариство до посилення санкцій відносно Російської Федерації “як держави-агресора” і прискорення надання Україні розширеної фінансової допомоги та поставок зброї, враховуючи, що протидіючи російській збройній агресії, Україна стала на захист об’єднаної демократичної Європи і всього вільного світу.

У постанові зазначається: “Україна як держава, яка безпосередньо постраждало від збройної агресії, має право на повернення всіх анексованих та окупованих українських територій, відшкодування усієї завданої їй шкоди та притягнення осіб, винних у здійсненні військової агресії та скоєнні військових злочинів і злочинів проти людяності, до кримінальної відповідальності”.

“Фактично і юридично збройна агресія Російської Федерації проти України триватиме до повного виведення з території України всіх підрозділів Збройних сил Російської Федерації, включаючи з підтримуваними нею найманцями, і повного відновлення територіальної цілісності України”, – йдеться в документі.

В заяві Верховна Рада засуджує відмову Росії припинити акти застосування збройної сили і погроз застосування сили проти України, підтримує рішучість Президента, уряду, Збройних сил України та добровольчих збройних формувань продовжувати опір військовій агресії РФ.

Український парламент відкидає як несумісні з Конституцією України і міжнародним правом будь-які вимоги Росії, спрямовані на втручання у внутрішні справи України, зокрема, вимоги, що стосуються федералізації України, зміни статусу української мови як єдиної державної мови та відмови України від волі вибори курсу цивілізаційного розвитку.

Верховна Рада вимагає від РФ негайно звільнити всіх військовополонених, заручників і незаконно утримуваних громадян України, безумовно виконувати Мінські домовленості, що стосуються відновлення повного контролю над державним кордоном з боку уряду України, забезпечення постійного моніторингу на українсько-російському держкордоні та верифікації з боку ОБСЄ зі створенням зони безпеки в прикордонних районах України і Росії, забезпечити дотримання режиму державного кордону по всій лінії українсько-російського кордону.

Рада також вимагає від Росії негайно повернути анексовані території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя під контроль України.

Крім того, народні депутати України вимагають від Росії повністю відшкодувати всі завдані збройною агресією збиток в обсязі, який визначений в підготовленій Кабінетом міністрів консолідованій претензії України до РФ.

У заяві депутати також вимагають негайно припинити незаконне (без згоди України) переміщення з території Росії через держкордон України вантажів під виглядом надання гуманітарної допомоги населенню окремих районів Донецької та Луганської областей.