21.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Партнерство заради здоров’я нації

Валентина КАШКА, старша медсестра РОТЧХ України

Туберкульоз дедалі активніше виходить за межі соціальної хвороби. Нові пацієнти — працездатні, до недавнього часу здорові люди. Ось чому Червоний Хрест України, як у межах протитуберкульозної програми, так і поза нею, продовжує співпрацювати з медициною у багатьох напрямах заради зміцнення здоров’я нації.

Давній і небезпечний ворог людства і сьогодні залишається грізною хворобою — третина населення земної кулі (понад 2 мільярди людей) інфіковані. За останні 10 років захворіло на туберкульоз майже 90 млн осіб, майже 30 млн померли.

Для найближчих трьох поколінь, вважають учені, він залишається реальною загрозою, адже збільшується кількість хворих працездатного віку, дітей і підлітків. У групі ризику також найбідніші, котрим, зрештою, загрожує ще й багато інших хвороб, спричинених злиднями та недоїданням. І треба посилити протидію цій небезпеці.

З січня 2012 року в Київській області, в тому числі і в нашому районі, здійснюється проект — компонент гранту Глобального фонду у напрямку «Соціальний супровід та формування прихильності до лікування туберкульозу». Це сприяння та лікування хворих на туберкульоз за кошти Глобального фонду, а також санітарно-освітня робота з метою профілактики захворювань. З того ж часу налагоджена активна співпраця з протитуберкульозною службою Вишгородської центральної районної лікарні.

Нагадую: діагностика та лікування туберкульозу є безкоштовними на території всієї України, але цю хворобу краще попередити, аніж лікувати.

Враховуючи нинішню складну ситуацію, дорослим потрібно раз на рік проходити флюорографію, дітям до 14 років — робити щорічну пробу «Манту». Всі діти з позитивною туберкульозною пробою підлягають диспансерному спостереженню у лікаря.

При найменших підозрах на захворювання треба з особливою відповідальністю поставитись до свого здоров’я. Безпричинне змарніння, загальна слабкість, зниження працездатності, нервова вразливість, безсоння, підвищення температури у вечірні години, кашель більше десяти днів — кожен із подібних проявів має спонукати людину звернутись до лікаря.

При вчасному кваліфікованому лікуванні практично всі хворі на туберкульоз можуть повністю вилікуватися.

Наша організація в цьому році продовжує програму «Соціальна підтримка хворих на туберкульоз у рамках обласної та районної програм боротьби із захворюванням». Зокрема, двічі на місяць хворому, який проходить курс амбулаторного лікування, надаємо продуктовий набір. Обов’язкова умова для цього — дотримання хворим умов лікування.

У нинішній епідемічно небезпечний час піклуйтесь про здоров’я своє і своїх дітей, ведіть правильний спосіб життя і будьте здорові!