30.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Шевченко — в серці кожного українця

Галина МАКАРЕНКО
ФОТО — Олександр КОНОНЕНКО, спеціально для «Вишгорода»

Березень недарма називають Шевченковим – поет народився й пішов з життя саме у березні, залишивши стражденній Україні свої пророчі вірші, що стали символом його високого духу, його патріотичного злету душі, піднесли його на недосяжну висоту безсмертя.

Вишгородська районна бібліотека для дорослих приурочила до Шевченківських днів тематичну виставку «Благословенне у віках ім’я Великого Тараса» та підготувала  літературну вітальню. Читацька зала цього дня переповнилась шанувальниками шевченкового слова, і хоч кожен з учасників свята по своєму відчуває і розуміє Шевченка, але для кожного він — Великий поет, Митець, Людина, сповнена співпереживань за долю народу і всієї України.

Про це і говорили  ведучі заходу Галина Дмитренко та Юлія Брушневська: Шевченкове слово житиме, поки стоїть світ, його вірші сучасні і злободенні навіть на відстані багатьох десятків років. І це розуміють не тільки в Україні, а й у багатьох країнах, адже його твори перекладені на 147 мов світу, вірші видавались більше 300 разів, майже 500 пам’ятників по всій планеті, та головне, що він живе в серці кожного українця, багатьох людей по всій земній кулі.

Тарас ходив стежками  і нашого краю — побував у Вишгороді та Межигір’ї, увіковічив їх у своїх картинах та віршах, пив воду із Дзвонкової криниці, яка і досі пульсує із землі живильними прохолодними струменями, наче наспівує давню історію.

«Нібито ми все знаємо про Шевченка, розуміємо його поезію, — зауважила Галина Дмитренко. — Однак, це лише ілюзія, адже Кобзар — це така глиба, яку складно осягнути до кінця. І тому працівники нашої бібліотеки прагнуть зібрати якнайбільше матеріалів про Тараса Григоровича, долучити до бібліотечних фондів нові напрацювання істориків і шанувальників його поетичного скарбу».

Працівники територіального центру соціального обслуговування також долучились до Шевченківського свята, вручивши всім присутнім сувенірні календарики, оздоблені петриківським розписом та національною українською вишивкою.

НА ФОТО: Під час Шевченківського свята у бібліотеці

DSC07828

DSC07837