05.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Порив колектора

Марина КОЧЕЛІСОВА

24 лютого було знижено тиск на центральній водопровідній насосній станції нашого міста — в зв’язку з аварією на напірному каналізаційному колекторі в районі хутора Редьки.
Як повідомив нам директор Вишгородського міського комунального підприємства (ВМКП) «Водоканал» Георгій Чебан, газова корозія і час на цей раз пошкодили дві каналізаційні труби на київській землі: саме по цій території (за мостом біля Водогону — ред.) проходять і столичний колектор, і вишгородський (дві «нитки» діаметром 300 і 500 мм обслуговує вишгородське міське комунальне підприємство). Київські труби трохи новіші.

Силами двох аварійних бригад ВМКП «Водоканал» проведено аварійно-відновлювальні роботи, що дозволило провести заміну 30 м колектора діаметром 300 мм — і вже 25 лютого вода у місті з’явилася в усіх помешканнях. Заміна 30 м такої труби обійшлася ВМКП «Водоканал» у 65 тис. грн, які, до речі, не були передбачені кошторисом цього року.
Нагального ремонту потребують також 170 метрів каналізаційних труб діаметром 300 мм і 200 метрів — діаметром 500 мм. Необхідно замінити каналізаційний колектор на вул. Промисловій (нижня промзона — ред.): це приблизно 150 метрів труб діаметром 300 і 400 мм. Проект робіт — майже готовий.
Загальна протяжність труб, які необхідно замінити найближчим часом, — 9 км 700 м. Вартість 200 м на сьогодні складає 2 млн грн. Тобто для повноцінної заміни каналізаційних труб потрібно майже 100 млн грн (за умови стабільної гривні).
Гострота ситуації у тому, що лише 68 % вишгородців сплачують за водопостачання і водовідведення у своїх помешканнях. Тому ВМКП «Водоканал» звертається до свідомості решти громадян:
Шановні вишгородці! На ремонт потрібні чималі кошти, а якщо не ремонтувати — система вийде з ладу і місто залишиться без води та каналізації. Подбайте про свої родини, про рідних і сусідів — і погасіть заборгованість якомога скоріше.
Тим, хто не може віднайти всі кошти одразу, підприємство зробить реструктуризацію, тобто сплату боргу частинами (тел. ВМКП «Водоканал»: (04596) 233-54). По субсидію можна звернутися за адресою: м. Вишгород, вул. Набережна, 6-а, кімната 1, тел: (04596) 52-634 (управління праці та соціального захисту населення ВРДА).