31.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

П’ята річниця нового храму

Олександр КОНОНЕНКО
ФОТО — автор, спеціально для «Вишгорода»

У Старих Петрівцях дерев’яна церква Казанської ікони Пресвятої Богородиці вистояла в буремні 20-30-ті роки двадцятого століття, пережила другу світову війну… А от «відлигу» шістдесятих — не змогла…

Село залишилось «обезглавленим», і тільки в середині 90-х виконком сільської ради рішенням сесії виділив старе приміщення пошти під церковні треби старопетрівчан. Довгі роки люди намолювали втрачене, з надією на краще, і з сподіванням відродження храму ветхої слави.

І таке відродження реально почалося після чергових виборів на посаду сільського голови. Олександр Миколайович Єрема, нововибраний голова Старопетрівської сільської ради, фактично став і «продюсером», і прорабом на новому будівництві церкви. За його ініціативи організовувались толоки (суботники) у вихідні дні: власними руками змурував більшу частину цегляних стовпів на церковному паркані… Не кажучи вже про те, як він денно-нощно проводив інформаційну роботу, угоди з бізнесменами, переговори з потенційними меценатами й жертводавцями… І ось, на відкритті нового храму, за великий особистий внесок у розбудову єдиної Української помісної церкви і утвердження Української державності, Святійший патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет нагородив орденом святого Миколая Олександра Миколайовича Єрему, голову  Старопетрівської сільської ради Вишгородського району.

А на храмове свято 2011-го року, керуючий справами Київської патріархії, єпископ Вишгородський Агапіт, з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета звершив Божественну літургію у селі Старі Петрівці Вишгородського району на честь храмового свята: Казанської ікони Божої Матері. Перед початком літургії владика звершив чин освячення (нових) бокових кіотів храмового іконстасу.

По завершенні хресного ходу владика Агапіт звернувся з поздоровленням до жителів села, дітей та молоді: привітав усіх з визначною подією та побажав Божої допомоги у подальшому житті. А сільському головаі за утвердження Української Помісної Православної Церкви єпископ Агапіт подякував та вручив церковну нагороду: орден Святого Архістратига Михаїла.

Соборна літургія з нагоди п’ятої річниці нового храму (27.02.2015) відбулася, за участі священників Вишгородського благочиння, у першу суботу Великого посту. По закінченні служби Божої відбувся хресний хід та освячення меморіальної дошки меценатам, жертводателям та будівничим храму.

DSC07464

DSC07471

DSC07488

DSC07502

DSC07515

DSC07531

DSC07536

DSC07538

DSC07541

DSC07548

DSC07553