03.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Кредит і пільги

Довготерміновий пільговий кредит (17 % річних) на будівництво (реконструкцію) житла надається:
— молодим сім’ям (чоловік і дружина віком до 35 років);
— неповним сім’ям (мати (батько) віком до 35 років має неповнолітніх дітей (дитину);
— одиноким молодим громадянам (віком до 35 років включно) — терміном до 30 р., але не більше, ніж досягнення позичальником пенсійного віку.

Громадяни вищезазначених категорій, що перебувають на кварт-обліку (зокрема, на поліпшення житлових умов), можуть отримати пільговий кредит на придбання квартир за адресою: Київська обл., Вишгородський район, с. Нові Петрівці, вул. М. Ватутіна, буд. 34. Забудовник — ТОВ «Управління капітального будівництва». Вартість одного кв. м — 9 500 грн, будинок введено в експлуатацію.

Для реєстрації необхідно написати заяву на отримання кредиту, заповнити анкету позичальника та надати такі документи:
довідку про перебування на квартирному обліку всіх членів сім’ї (оригінал);
довідку про склад сім’ї (Ф-3 ЖЕК) (оригінал);
оригінали та копії паспортів повнолітніх членів сім`ї (1, 2 стор., прописка);
оригінали та копії довідок про присвоєння ідентифікаційного номера;
оригінал та копію свідоцтва про народження дитини (дітей);
оригінал та копію свідоцтва про шлюб;
довідку з місця роботи із зазначенням займаної посади, часу перебування на такій посаді та розміру заробітної плати впродовж останніх 6 місяців (із поміткою «затримки у виплаті з/п за останні 6 міс. відсутні»);
виписку з трудової книжки про місце роботи за останні 3 роки;
документи, що підтверджують інші доходи позичальника (за наявності доходу не за основним місцем роботи), у т.ч. декларацію про доходи на останню звітну дату, завірену податковою інспекцією;
згоду подружжя (інших членів сім’ї) на передачу в заставу майнових прав на житло (нотаріально посвідчену) або їхня присутність при укладенні договору застави майнових прав/застави квартири;
довідка про платоспроможність сім’ї (довідки про доходи).
Для СПД — надати:
— фінансову звітність, затверджену податковою інспекцією;
— свідоцтво про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця.
З метою надання кредиту регіональне управління/іпотечний центр Фонду відкриває у банку-агенті особистий рахунок позичальника, на який позичальник перераховує аванс у розмірі не менш як 10 % передбаченої вартості будівництва житла.
Розмір кредиту на будівництво житла визначається, виходячи з норми 21 кв. метр загальної площі житла на одного члена сім’ї та додатково 20 кв. метрів на сім’ю (далі — нормативна площа), вартості будівництва житла за цінами, що діють на час укладення кредитного договору, без урахування авансу позичальника. Розрахункова вартість 1 кв. м житла визначається згідно з експертною оцінкою. Вартість понаднормативної площі житла позичальник сплачує за рахунок власних коштів.
Кредит надається з відсотковою ставкою у розмірі — облікова ставка НБУ. Погашення кредиту та відсотків за користування ним здійснюються позичальником, починаючи з дати зарахування коштів кредиту на рахунок позичальника в банку-агенті. Платежі з погашення кредиту та відсотків за користування кредитом вносяться не рідше, ніж один раз на місяць. Кредит може бути погашено достроково.
Іпотечний центр (Київ і область) Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву: м. Київ, вул. М. Кривоноса, 2-а, корпус 2 (5 поверх); тел: (044) 249-36-93 (консультант — Галина Федорівна).
Сайт:
www.kiyv.molod-kredit.gov.ua