29.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Діти збирають кошти на ліки в зону АТО

Галина МАКАРЕНКО
ФОТО — автор, «Вишгород»

Понад 16 тис. грн зібрали діти — учасники проекту «Любов зцілює», ініційованого Координаційною волонтерською радою при РДА та проведеного за підтримки районної організації Товариства Червоного Хреста України.

Підбивали підсумки у малому залі адмінбудинку (м. Вишгород, пл. Т. Шевченка, 1) за участі представників Координаційної ради, районної організації Товариства Червоного Хреста України, Вишгородського територіального центру соціального обслуговування, волонтерів, які брали безпосередню участь у реалізації проекту.

10 волонтерських груп працювали впродовж двох днів у мережі магазинів «Сільпо» та торговельно-розважального центру «DreamTown», реалізуючи власноруч виготовлене печиво. Волонтерський кістяк склали 20 представників дитячого табору «Лісова застава»  (діти з сімей переселенців зі Сходу України, яких зорганізувала тут Всеукраїнська благодійна організація «За право на життя»). Дітлахи охоче пристали на пропозицію взяти участь у зборі коштів для придбання ліків  у зону АТО, адже  їх самих обпекло воєнне лихоліття.

На підведення підсумків «Лісова застава» делегувала Велимира Ястребова, Поліну Іванову та Іоланту Струмекис. Юні волонтери з ентузіазмом взялися до підрахунку коштів, охоче ділились враженнями від акції.

Не відразу в усіх все пішло добре — трохи соромилися звернутись до перехожих і розповісти, що за акція проводиться, попросити взяти в ній участь; довелось вислухати і деякі неприємні зауваження. Але загальна атмосфера доброзичливості, підтримка волонтерів-дорослих, які супроводжували кожну групу, допомогла юним волонтерам, так би мовити, «розправити крила», справитись із завданнями.  

«Ми в захопленні від цих дітей, — розповідає волонтер Світлана Новицька. — Вони так запально взялися за справу, так щиро раділи кожному проданому пакету печива, бо мали мету і були переконані, що можуть багато досягти. І, як бачимо, досягли: я з радістю оголосила суму зібраних коштів — понад 16 тис. грн».

Заступник голови РДА Валентина Духота та голова Координаційної волонтерської ради Ірина Сазонова щиро подякували всім учасникам волонтерської акції, а особливо — дітям.  Начальник відділу молоді і спорту РДА Микола Горовий вручив від імені райдержадміністрації представникам юних волонтерів солодкий подарунок. Голова районної організації Товариства Червоного Хреста Ірина Правдива оголосила про те, що всі 20 юних учасників акції «Любов зцілює» стали членами Товариства, і вручила посвідчення присутнім на підведенні підсумків  акції Велимиру Ястребову, Поліні Івановій та Іоланті Струмекис.  Вона також подарувала юним волонтерам настільні ігри, щоб вони могли цікаво проводити час.

Члени  координаційної ради вважають, що реалізація проекту пройшла вдало — по-перше, вдалося зібрати значні кошти, на які будуть придбані ліки для лікарні міста Артемівська, по-друге, юні учасники акції відчули, що навіть маленькими справами можна багато зробити. «Ваша участь у акції — це причетність до милосердя, ви проявили себе небайдужими, ми показали, що можете бути активними і ми  гордимося вами», — зауважила Валентина Духота.

DSC07266

DSC07272

НА ФОТО: Під час підведення підсумків