03.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

“Мінськ-2”: 164 обстріли з моменту підписання і 5-ро загиблих бійців АТО за останню добу

Бойовики та російські військові здійснюють масовані обстріли у районі м. Дебальцеве та на інших стратегічно важливих напрямах.

Біля м. Дебальцевого терористи атакували взводний опорний пункт сил АТО та понад 20 разів обстріляли позиції наших військових з установок «Град». Також незаконні збройні формування неодноразово застосовували артилерію, міномети та стрілецьку зброю.

У районі с.Міус Попаснянського району Луганської області терористи з установок «Град» і артилерії тричі обстріляли взводний опорний пункт сил АТО та вдалися до спроби його штурму.

Всі напади українські військові відбили. Вони здійснюють вогневий контроль над н.п. Логвинове та частково контролюють трасу Артемівськ-Дебальцеве.

Також бойовики з реактивних установок відкривали вогонь по наших військових поблизу с.Санжарівка Донецької області та поблизу смт Новотошківське Луганської області.

Учора бандити двічі відкривали вогонь по контрольному посту «Фащівка», де служать прикордонники та військовослужбовці ЗСУ. Піхота бойовиків за підтримки артилерії та 3 танків майже годину здійснювали спробу штурмом захопити блокпост. Українські військові відкрили вогонь у відповідь. Не спромігшись захопити контрольний пост, бойовики дві години здійснювали мінометний обстріл посту. Загалом сили АТО не втратили жодної позиції.

Через обстріли бойовиками та неможливістю проїзду цивільних осіб, фахівці Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ сьогодні не змогли прибути до зони бойових дій. Нагадаємо, що перешкоджання роботі місії ОБСЄ є грубим порушенням Мінських домовленостей.

Фіксується певне зниження інтенсивності та кількості обстрілів позицій сил АТО з боку незаконних збройних формувань.

З початку набуття чинності Мінських угод (з 00:00 15 лютого 2015 року до 06:00 17 лютого 2015 року) терористи та російські військові здійснили 164 обстріли позицій силових структур України. Незаконні збройні формування намагаються спровокувати українських військових на відкриття вогню у відповідь, щоб покласти на українську сторону відповідальність за зрив перемир’я.

За минулу добу загинули 5 українських військовослужбовців, 9 отримали поранення.

Про це розповів сьогодні на брифінгу речник Антитерористичної операції  полковник  Андрій Лисенко.