06.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Тепло на місцях — за фактом

Влас. інф.

До редакції газети «Вишгород» і в міськраду телефонують і приходять вишгородці. Тема запитань — рахунки. І якщо про коригування тарифів на водопостачання і водовідведення вишгородці знають і брали активну участь в обговоренні (див. газету «Вишгород» №№ 49-50‘2014), то щодо надання тепла і складових тарифу на централізоване теплопостачання редакція звернулася до Вишгородського районного комунального підприємства «Вишгородтепломережа».
За інформацією Галини Коваль, заступника директора ВРКП «Вишгородтепломережа», із 21 листопада 2014 вступили в силу тарифи, затверджені Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) — постанову № 146 від 17.10.2014 р. див. на сайті НКРЕКП.

Раніше було 4 грн 44 коп. за 1 кв. м опалювальної площі (загальна площа помешкання без урахування балконів). Із 21 листопада тарифи на послуги з централізованого опалення, що надаються населенню, є такими:
— для абонентів житлових будинків з будинковими та квартирними приладами обліку теплової енергії – 416 грн 35 коп. за 1 Гкал;
— для абонентів житлових будинків без будинкових та квартирних приладів обліку теплової енергії — 12 грн 96 коп. за 1 кв. м за місяць упродовж періоду надання послуги централізованого опалення (відповідно до розпорядження ВРДА про початок та закінчення опалювального сезону: орієнтовно — з середини жовтня до середини квітня).
Там, де є лічильники тепла, вартість опалення залежить від температури надворі та показів приладу і тривалості періоду зняття показників (25 днів чи 34 дні).
Приклад. На вул. В. Симоненка, 5 (де є будинковий лічильник тепла) у грудні (покази знято за 28 днів) вартість опалення 1 кв. м складала 6 грн 65 коп. У січні – 7 грн 99 коп. (покази знято за 32 дні).
Відповідно, тепло у двокімнатній квартирі загальною опалювальною площею (без балкона) 42,3 кв. м у грудні обійшлося у 281 грн 30 коп. (період 28 днів), а у січні, відповідно, — 337 грн 98 коп. (період 32 дні).
Дахові котельні — тема окремої розмови. Подорожчання холодної води перекриваємо за рахунок власних збитків.
***
Коментар Олександра Ростовцева, заступника Вишгородського міського голови:
— Насправді тепло — не одна, а дві теми: сфера відповідальності і повноваження місцевих рад.
З одного боку, надавати послуги мають підприємства з відповідною ліцензією. КПЖ і КГ не має права займатися виробіткою і поданням тепла та закупівлею газу, для цього є спеціалізоване підприємство — ВРКП «Вишгородтепломережа». З іншого, політика тарифів — непідвладна місту.
Наочні приклади: вартість води і тепла. Ми неодноразово інформували вишгородців про згубну політику «Київводоканалу», що спочатку кілька років тому зрівняв тарифи на водопостачання і водовідведення, тобто зробив їх однаковими (?!) для підприємств і населення (і нашому місту довелося їх коригувати через виробничу необхідність), а, окрім того, як справжній монополіст, непередбачувано підвищує тарифи — змушуючи «Вишгородводоканал» знову і знову коригувати їх.
Дев’ятий рік Вишгородський міський голова Віктор Решетняк б’ється за те, щоб «Вишгородтепломережа» була передана у підпорядкування місту — щоб місто могло впливати на тарифи… І це — тільки ланка довгого ланцюжка повноважень, які держава ніяк не хоче передавати на місця, попри тривалі розмови про децентралізацію й реформи.
Окрім повноважень, віддайте місту гроші, яке воно заробляє, — і тепло буде, і інші проблеми подужаємо. Ще один важіль — мажоритарна виборча система. Депутати мають бути мажоритарниками, а не представниками партій, — і відповідати за конкретні будинки і конкретних людей, що мешкають на окрузі.
На зустрічах з вишгородцями мер завжди говорив: «Обирайте депутатів, які вас захищатимуть, — тоді в міські програми ввійдуть утеплення будинків, ремонти і т. інш.