31.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Боротьба з корупцією на Київщині

фото1

фото2

29 січня в Києві було проведено круглий стіл «STOP корупції в Київській області». Організатором події стала Київська територіальна організація партії «Блок Петра Порошенка» та Київська обласна державна адміністрація.

Круглий стіл відвідали глава уряду Автономної Республіки Аджарія з 2004 по 2012 рік Леван Варшаломідзе і майбутній глава Державної реєстраційної служби України Джамбул Ебаноідзе, що розповіли про досвід грузинської боротьби з корупцією. У заході також взяли участь народний депутат України Віктор Чумак, заступник голови Київської обласної державної адміністрації Олег Корбан, голова постійної комісії Київської обласної ради з питань законності, правопорядку та боротьби з корупцією Дмитро Крейнін, директор Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Київській області Олексій Кудрявцев, голова Реєстраційної служби Головного управління юстиції у Київській області Олексій Пономарчук та перший заступник начальника Головного управління Держземагентства у Київській області Ярослав Корніяченко.

Діалог почав голова Київської обласної організації «БПП» Лев Парцхаладзе. Він констатував, що корупція є однією з найголовніших проблем в країні. «Під час війни, корупцію можна сміливо називати мародерством» — підкреслив спікер.

За словами Льва Парцхаладзе, «Блок Петра Порошенка» сформулював головні пріоритети по боротьбі з корупцією в Київській області. Одним з головних пунктів є скорочення та оновлення апарату чиновників.

Далі, голова Київської обласної організації «БПП» підкреслив необхідність ліквідувати будь-який прояв посередницьких фірм («фірм-причеп»), а також неофіційною тарифікації за послуги державних служб. За словами Парцхаладзе, сьогодні в Київській області більше 160 тисяч угод при оформленні в Держагентстві лісових ресурсів, Держбудінспекції та Держземагентстві відбуваються за корупційною схемою, тіньовий дохід якої досягає 200 млн гривень щорічно. «160 тисяч людей у Київській області — це понад 10 відсотків населення — це відчуває кожен, всі проходять цю ситуацію. Тіньовий дохід за корупційними схемами в цих трьох структурах становить від 150 до 200 млн гривень на рік. На жаль, беруть участь у процесі та під прикриттям так звані «фірми-прилипали». Їх у Київській області всього близько 200, і вони ведуть певну діяльність. Всі ці компанії в змові — напряму або через них це все існує», — резюмував глава БПП в Київській області .

В продовження теми, Леван Варшаломідзе розповів, що Грузія вирішила це питання складним, але ефективним способом в 2004 році: грузини наважилися на «чистку» держорганів, скоротивши кількість міністерств до 4 (було 15), а число департаментів, що перевищувало 12, було скорочено до 6. При цьому, заробітна плата чиновників збільшилась, а показник ефективності їх роботи став істотно вище.

Колишній керівник Аджарії підкреслив, що для перемоги над корупцією потрібна тільки одна складова — політична воля. Якщо українська влада твердо має намір змінити систему, то вона це зможе зробити. «Найголовніше в боротьбі з корупцією — підняти заробітну плату держчиновникам, якщо ні, то нічого у нас не вийде. Друге — хтось повинен карати жорстко за корупцію. Рецепт цей, чесно кажучи, складний, але дуже багато країн його використовують. Не треба винаходити велосипед, керівництву країни лише потрібно мати волю і після цього діяти», — резюмував Варшаломідзе.

У свою чергу, народний депутат України Віктор Чумак перерахував три найважливіших, на його погляд, позиції у сфері боротьби з корупцією на всеукраїнському рівні: реформування судової та правоохоронної систем, прозорість адміністративних послуг та невідворотність відповідальності за корупційні дії.

На завершення, Лев Парцхаладзе констатував, що одним з найбільш важливих завдань команди Президента Порошенко в Київській області є викорінення корупції у всіх її можливих проявах: «Політична воля для знищення корупції є». Через велику кількість пропозицій та ініціатив з тематики форуму, було прийнято рішення не завершувати круглий стіл, а продовжити секторально збиратися і знаходити вирішення проблем.