31.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

За міський бюджет голосували поіменно, з перервами

2

Влас. інф.
ФОТО — Андрій МАКСІМОВ, «Вишгород»

42 позачергову сесію Вишгородської міської ради було скликано 15 січня 2015 року. Порядок денний, що складався з п’яти пунктів, доповнили ще одним, з якого, власне, і розпочали засідання.
Доповідач, заступник Вишгородського міського голови Олександр Ростовцев, інформував, що рішення розроблені відповідно до Податкового кодексу. 28 депутатів і міський голова врахували пропозиції бюджетної комісії й кількох депутатів безпосередньо на сесії та проголосували за місцеві податки і збори (див. № 3’2015, шп. 5-6, 11-13), а також звільнили від сплати земельного податку чотири місцеві комунальні підприємства (з цього питання доповідав заступник міського голови Олексій Рачинський).
Затвердження міських програм розвитку на 2015 рік почалося з низки пропозицій: розглядати кожну програму окремо; вилучити з розгляду КЦ з будівництва та земельних питань; не фінансувати електронні засоби масової інформації (ТБ й інтернет-сайт міськради); не затверджувати програму розвитку фізичної культури і спорту; зменшити бюджет ЗМІ; вилучити з пакета програм ті, що у депутатів викликають запитання, а інші обговорити; спірні чотири програми розглядати окремо, всі інші — пакетом.
Дебати продовжилися і щодо сум бюджету, тут виявилося вже сім спірних питань (додалися зовнішні зв’язки, культмасові заходи, детальні плани територій, благоустрій). Знадобилося поіменне голосування (див. веб-сайт міськради) та дві перерви (друга — спонтанна) для того, щоб знайти спільну мову.
Врешті, з переліку міських програм на 2015 рік вилучено підтримку і розвиток Комунального підприємства «Координаційний центр з будівництва та земельних питань Вишгородської міської ради на 2015 рік». Таким чином, ухвалено 24 міські програми — з них одна нова (розвитку Вишгородської районної організації Товариства Червоного Хреста України).
Зменшено фінансування газети «Вишгород», ТРК «ВишеГрад», культурно-масових, представницьких та інших заходів, зовнішніх соціально-культурних та економічних зв’язків на 2015 рік, перерозподілено деякі кошти благоустрою — все це спрямовано на закупівлю техніки для комунального підприємства житлового та комунального господарства та на соціальний захист (переселенців, малозабезпечених тощо). Рішення про Вишгородський міський бюджет на 2015 рік (з додатками) див. на стор. 5-6, 11-12.
Далі — за порядком денним — секретар ради Марія Решетнікова звітувала про 2014-й та озвучила план діяльності з підготовки проектів регуляторних актів та план роботи Вишгородської міської ради у 2015-му році. Пролунали пропозиції: додати до відповідальних за розробку пп. 7, 10, 11 і 17 Плану діяльності ради з підготовки проектів регуляторних актів на 2015-й рік комісію з питань стратегій розвитку міста будівництва, транспорту та зв’язку; не вносити до плану підготовки проектів регуляторних актів рекламну й архітектурну діяльність. Депутати взяли до відома звіти та затвердили відповідні рішення (див. у наступних випусках газети).
Секретар ради також повідомила про те, що закінчується ремонт приміщення на першому поверсі адмінбудинку (пл. Т. Шевченка, 1). Там буде розташоване Єдине вікно з надання адмінпослуг. Вже розроблені технологічні картки 84-х напрямків діяльності міської ради, передбачених законом для місцевих рад (незабаром див. на інтернет-сайті міськради та інформаційних стендах). Кожен громадянин зможе ознайомитися з переліком документів, необхідних для розгляду його питання, з тим, у який спосіб воно буде розглядатися, та куди звертатися у випадку невирішення.
Насамкінець міський голова інформував присутніх, що до нього надійшли кілька заяв, з них — дві щодо роботи КП «УФКС», і запропонував повернутися до зазначеного питання після перевірки роботи цього комунального підприємства. Віктор Решетняк зазначив, що стадіон, ринок і яхт-клуб — теми, котрі штучно підігрівають. Стомлені дебатами депутати відреагували досить мляво — і, виконавши Державний гімн, розійшлися.