28.05.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Вклонімося Героям…

5

Минулої суботи у концертній залі санаторного комплексу «Пуща Озерна» відбувся захід для родин воїнів, загиблих у боротьбі за Україну (режисер – заслужений діяч мистецтв Сергій Архипчук). Його ініціювала ГО «Психологічна кризова служба».
Вишгород також долучився до цієї мистецької акції – виступом хору «Коралі» міського Центру творчості «Джерело». (Раніше наш відомий колектив, якому вже 20 років, брав участь у заході для майданівських родин, що проходив у м. Ірпені).
У залі було незвично тихо. Людей небагато, адже не кожен після пережитих втрат близьких готовий бути на масових заходах. А горе, яке спіткало всі ці родини, пригнічувало і дорослих, і дітей. Тому тихо і проникливо звернувся до присутніх екс-міністр культури Євген Ніщук, заслужений артист України, швидше відомий як «голос Майдану»: «Втрата близьких – це надзвичайно боляче… Але вам – жити, піднімати дітей – і тому треба мати енергію і відроджувати надію… Зрозуміють біду ближнього не чиновники, а, швидше, люди мистецтва. Тож разом вклонімося Героям…»
За законами математики –
Мінус доля на мінус час…
Небо ридма ридає,
солдатики,
Небо ридма ридає по вас…
Євген читав «Реквієм на дощі» Дмитра Лазуткіна, а поетеси Олена Олір, Надія Гаврилюк, Олена Максименко – власні твори-присвяти Героям.
Звучав «Експромт» Шуберта у виконанні Назара Фещака (фортепіано), «Сарабанда» Баха (скрипка) – від заслуженого артиста України Кирила Стеценка. Власні балади, присвячені загиблим під Іловайськом та воякам, які сьогодні відбивають атаки в Донецькому аеропорту, виконав кобзар Василь Лютий (він пережив полон у м. Рубіжному на Луганщині); пісню про водія АТО на слова Олександра Балабка – заслужена артистка України Світлана Мирвода; щедрував музичний гурт «Бурса Фольклору».
Аналогії між давніми і сучасними подіями в Україні провів історик-публіцист Роман Кабачій.
А на завершення сцена розцвіла від красунь в українському вбранні – хор «Коралі» (НА ФОТО) не лише вітав усіх щедрівками, колядками і народними піснями. Завершальним акордом стала у їхньому виконанні патріотична пісня «Слава Україні!»
На цій високій щемливій ноті по’мянули героїв Небесної сотні і всіх, хто поліг за соборну Україну…
Більше фото –
на сайті газети