28.05.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Проборність і децентралізація

Київська ОДА (прес-служба)

З нагоди Дня Соборності України в централь­ному парку Броварів представники влади, громадськості поклали квіти до пам’ятника Тарасу Шевченку.

— Поняття соборності країни особливо актуальне в періоди, коли відбулася анексія Криму, триває війна на Сході. Але впевнений, що згодом цей день ми святкуватимемо також разом із мешканцями цих регіонів, — сказав голова Київської ОДА Володимир Шандра.

— День Соборності не повинен бути черговою датою в календарі, потрібно, аби кожен усвідомлював, що наша країна неподільна, а українці — єдина нація. Інакше не зможемо вистояти. А ми мусимо захистити нашу незалежність і довести, що ми — сформована держава, — зазначила під час цих урочистостей міністр Кабінету Міністрів Анна Онищенко.

Того дня в Броварах відбулася нарада за участі Володимира Шандри, голови облради Володимира Бабенка, міського голови Ігоря Сапожка, депутатів місцевої та районної ради. Обговорили питання щодо децентралізації влади та інструментів її впровадження.

— Уряд разом із парламен­том зробив перший великий крок на шляху до централізації, — зазначила Анна Онищенко. — До місцевих органів державної влади та самоврядування передано відповідні повноваження. Водночас децентралізація це не лише права, а й обов’язки.

Законодавчі ініціативи передбачають, що до повноважень органів самоврядування та влади на місцях перейшло адміністрування частини податків. За попередніми підрахунками, у разі правильного й ефективного використання цих повноважень органи влади на місцях зможуть отримати до 45 млрд грн. Надано також повноваження у сфері забезпечення медицини, освіти, інфраструктури, — наголосила міністр.

— Однією із сильних сторін влади мають бути відкритість і постійне роз’яснення рішень Парламенту та Уряду, — сказав Володимир Шандра. — Відповідно, й місцеві органи влади мають працювати відкрито й доносити до громади свою позицію. Дуже багато роботи, тому що реформи відбуваються під час війни та величезного тиску з боку Росії. Але в нас немає іншого виходу. Ми маємо реформувати економіку, владу та суспільство.

У рамках робочої поїздки Володимир Шандра та Анна Онищенко ознайомилися також із роботою місцевого Центру з надання адміністративних послуг.

Володимир Шандра вручив ордер на квартиру родині місцевого дев’ятикласника Богдана Лозаренка. Хлопець із особливими потребами з народження мешкав із батьками в однокімнатній квартирі п’ятиповерхового будинку без ліфта. Тому по кілька місяців не мав можливості бувати на вулиці. За сприяння влади міста й області було знайдено можливість переселити родину в двокімнатну квартиру на пер­шому поверсі, а оселя родини Лозаренків дістанеться одному з бійців АТО.