09.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Аби на Водохреща не трапилося лиха

IMG 1735

IMG 1727

Ігор РИБЕЦЬ, інспектор Вишгородського районного відділу ГУ ДСНС України у Київській області, старший лейтенант служби цивільного захисту

Вважається, що на Водохреща вода набуває цілющих властивостей і зберігає їх протягом року, лікуючи тілесні й духовні хвороби. В цей день у всіх містах і селах, де є церкви, святять воду. Чимало людей у цей день приходять до водойм не лише набрати цілющу воду, а й скупатися в ополонці, щоб набратися здоров’я на весь наступний рік.

Тож 16 січнярятувальники Вишгородського району ГУ ДСНС України у Київській області провели навчання на Київському водосховищі. Водолази продемонстрували, як треба діяти, якщо людина провалилася під кригу, якза допомогою підручних засобівдопомогти їй вибратися на берег.

Присутнім на заходіначальнику Головного управління ДСНС України у Київській області В. Бондаренку, начальнику Вишгородського районного відділу Головного управління ДСНС України у Київській області Г. Бондаренку та представникам ЗМІ рятувальники Вишгородщини продемонстрували різні методи порятунку («кінець Олександрова», рятувальне коло та «соломина життя»). А також розповіли, що роблять усе можливе для того, аби Водохреща на території району пройшло  безпечно та без ускладнень.

Вишгородщина багата на річки й озера, чимало населених пунктів розташовано на березі Київського водосховища — передбачається скупчення людей на водоймах. На випадок непередбачуваної ситуації рятувальні підрозділи чергуватимуть у посиленому режимі, аби всі мешканці району були у безпеці під час купання.

Буде задіяно і спеціальний рятувальний човен на повітряній подушці, який без ускладнень пересувається крижаною поверхнею водойми зі швидкістю 80 км за годину. Завдяки такій техніці рятувальники вмить дістануться у будь-яке місце, де людина потребує допомоги.

Кілька порад вірянам-«моржам»:

Занурювати (купатися) треба в спеціально обладнаних ополонках біля берега, під доглядом рятувальників і медичних працівників. Перед купанням — розігріти тіло.

Доріжка до ополонки може бути слизькою — ідіть повільно й уважно, в зручному взутті, щоб запобігти втратам чутливості ніг: черевиках або вовняних шкарпетках (носках), спеціальних гумових капцях (тапочквх), які захищають ноги від гострих каменів і не ковзають на льоду.

Занурюватися краще по шию, щоб уникнути рефлекторного звуження судин головного мозку. Ніколи не поринайте в ополонку вперед головою — стрибки у воду й занурення з головоюзбільшують втрату температури й можуть призвести до шоку від холоду;

Увійшовши у воду, намагайтеся швидко досягти потрібної глибини, але не плавайте і не перебувайте в ополонці більше 1 хвилини, щоб уникнути загального переохолодження організму.

Якщо з вами дитина, слідкуйте за нею під час занурення в ополонку. При виході не тримайтеся безпосередньо за металеві поручні, використовуйте сухий рушник.

Після купання (занурення) розітріть себе махровим рушником і вдягніть сухий одяг. Для зміцнення імунітету й уникнення можливого переохолодження випийте гарячого чаю, найкраще з ягід, фруктів і овочів з попередньо підготовленого термоса.

Шановні мешканці Вишгородщини! Подбайте про своє здоров’я і здоров’я своїх близьких, не нехтуйте правилами безпечної поведінки на льоду.

Зичимо веселого й безпечного святкування.