31.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Без дублювання і зайвих витрат

DSC06807

Галина МАКАРЕНКО
ФОТО — автор, «Вишгород»

Нещодавно директор Вишгородського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Наталія Рудько та завідуюча відділення соціально-побутової адаптації Галина Макаренко взяли участь у семінарі «Перспективи розвитку соціальних послуг у територіальній громаді».
Організатори — Міністерство соціальної політики України (у партнерстві з Всеукраїнською громадською організацією «Ліга соціальних працівників України» та за сприяння Проекту покращення послуг у сфері ВІЛ/СНІД серед представників груп найвищого ризику в Україні) — винесли на обговорення питання формування єдиного підходу та шляхів оптимізації управління системи соціального захисту на місцевому рівні.
Сьогодні тут чимало збоїв і проблем через непослідовність соціальної політики, не доведені до логічного кінця реформи. Соціальні працівники встановлювали професійні й особисті контакти, приходили додому в кризові сім’ї, надавали широкий спектр соціальних послуг громадянам, тож скорочення 12 тис. фахівців відчутно вдарило по соціальній роботі.
Учасники семінару — заступник міністра і директор департаменту Мінсоцполітики, керівники соцслужб обласного рівня і представники територіальних соціальних установ з усіх регіонів України — поділилися досвідом роботи та внесли чимало цікавих пропозицій щодо реформування системи соціальних послуг та впровадження оптимальної моделі центру надання соціальних послуг та соціальної допомоги вразливим групам населення у територіальних громадах.
Не обійшлося і без «перетягування ковдр» на себе. За пропозицією одних, реформування, оптимізація чи злиття мають відбутися на базі центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, оскільки сім’я — найбільш значимий осередок суспільної структури. Інші вважали, що найбільше функцій щодо захисту населення має бути зосереджено в управліннях соціального захисту населення.
«Враховуючи цю ситуацію, маємо напрацювати і запропонувати уряду пропозиції щодо подальшої діяльності соціальних служб. Управління соціального захисту населення, територіальні центри, центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді тощо мають стати партнерами із чітко розмежованими функціями в роботі», — наголосила, зокрема, президент громадської організації «Ліга соціальних працівників України» Світлана Толстоухова.
«Саме громада має відповідати за роботу із сім’ями, за розв’язання проблем одиноких людей поважного віку і малозабезпечених громадян — змоделювати оптимальну модель центру соціальних послуг, яка враховуватиме інтереси всіх категорій населення та всіх структур — надавачів цих послуг.
Ми готові співпрацювати у будь-якому форматі, головне, щоб це дало можливість забезпечити соціальними послугами усі без винятку категорії, які цього потребують, а також у наших складних економічних умовах уникнути дублювання функцій, а, значить — і зайвих витрат», — зауважила директор Вишгородського територіального центру Наталія Рудько.