03.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Банки, яких ми не побачимо в 2015 році

2014 року з ринку було виведено 33 банківські установи. Першу з них визнали неплатоспроможною ще на початку року, коли головою НБУ був Ігор Соркін. Степан Кубів, який прийшов йому на зміну після Майдану, за свою каденцію встиг вивести з ринку 10 фінустанов. Абсолютний рекордсмен за цим показником серед керівників НБУ за всю його історію – Валерія Гонтарева. З її легкої руки тимчасова адміністрація вирушила в 22 фінустанови.

Проте якщо розглядати кожен окремий випадок, стає зрозуміло, що здебільшого у такому масштабному «банкопаді» винні й економічна криза у країні, і регулятор, який, спостерігаючи стан банків 24/7, не зміг запобігти маніпуляціям на ринку. Нерідко провина лежить і на банкірах: сума претензій до власників банків і менеджменту від Фонду гарантування вкладів уже перевищує 50 млрд гривень.

Більшість розвинених країн почистила свою систему ще під час минулої кризи – 2008–2009 років. Свого часу Україна не засвоїла уроків попередньої кризи, у результаті чого цю проблему доводиться розв’язувати у найважчий період за всю історію незалежності України.