09.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Найміцніші — найстарші

naimic

Анатолій МИСЬКО, головний суддя змагань, адмірал-командор Українського козацтва
ФОТО — автор, спеціально для «Вишгорода»

Вже традиційно — і в повній самотності серед шкіл міста — у спортивній залі ВСШ «Сузір’я» до Дня Збройних Сил України відбулися «Козацькі звитяги». Організатор спортивного свята — фізкультурний колектив школи за підтримки районної ради Фізкультурно-спортивного товариства «Україна» та КП «УФКС» Вишгородської міськради (директор Василь Колобов).
Фінал лицарських змагань — збірні команди 10-х та 11-х класів — за підтримки численних уболівальників. У роботі суддівської колегії взяла участь капітан-директор Флотилії «Вільні вітрила», спортивний суддя 1 категорії Лідія Мельникова. Підготували захід військовий керівник школи Володимир Кабачинський і вчитель фізкультури Наталія Свінчак (вони ж — і судді на лінії). Технічна підготовка та загальна організація — це завуч школи Тамара Павлусенко з активістами закладу.

В майбутнє Україну поведуть теперішні юнаки. Міць держави базується на самовідданих воїнах, які ростуть і загартовуються сьогодні. Тому у програмі змагань були елементи народного військово-прикладного багатоборства і традиційних козацьких випробувань: підтягування на перекладині, одягання військового респіратора та протирадіаційного костюма на швидкість, метання «козацької довбні», незгасима купина, козацький хокей, утеча з полону в кайданках, командне перетягування линви.
Учасники багатоборства хвилиною мовчання віддали почесті загиблим воїнам, які полягли за суверенну Україну на Сході держави. До меморіальної дошки на честь загиблого в АТО випускника школи «Сузір’я» Євгена Єрмакова поклали квіти…
Технічні результати змагань:
підтягування на перекладині у «висі»: 1-ше та 2-е місця поділили Дмитро Бадеха (10 кл.) та Олександр Ляшок (11 кл.) — підтягнулись по 16 разів; 3-4 місця вибороли Євген Клименко (10 кл.) та Петро Трашкун (11 кл.) — по 15 підтягувань.
Вправу «одягання ОЗК» (протирадіаційний костюм) виграв Олександр Пятаков (11кл). Друга позиція у Євгена Сидоренка (10 кл.)
У конкурсі капітанів — «метання козацької довбні» переміг Владислав Ярошенко (10 кл.), Олександр Ляшок (11кл.) — на другому місці.
Бурю емоцій викликала вправа «втеча з полону» та одягання військового респіратора. Ці вправи йшли до комплексного заліку.
Перетягування линви (морське — «кодоли»), при рівній кількості очок, визначило загальну перемогу учнів 11 класу — майбутніх випускників школи 2015-го!
Переможці та призери нагороджені дипломами та медалями.
Почесними грамотами Фізкультурно-спортивного товариства «Україна» за успіхи у військово-патріотичному вихованні та у фізичній підготовці школярів нагороджені директор школи Світлана Лозицька, вчитель фізкультури Наталія Свінчак та військовий керівник Володимир Кабачинський.