24.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Депутати від коаліції хочуть скасувати закон про референдум

На думку депутатів, закон не відповідає Конституції.

У понеділок, 1 грудня, група депутатів з Блоку Петра Порошенка, “Народного фронту”, “Батьківщини” і “Самопомочі” подасть до Конституційного суду звернення про визнання неконституційним Закон України “Про всеукраїнський референдум”.

Про це на своїй сторінці написав народний депутат від БПП Мустафа Найєм.

Він нагадав, що цей закон був прийнятий у 2012 році на останньому засіданні Верховної Ради шостого скликання без урахування більше двох тисяч поправок, внесених на розгляд парламенту.

“Закон дозволяє приймати на загальному референдумі практично будь-яку норму, прописану у бюлетені: починаючи від конфіскації приватної власності, скасування чи ухвалення Конституції в її редакції, прописаної владою, і закінчуючи питаннями незалежності України”, – написав Мустафа Найєм.

Також згідно із законом про референдум, ЗМІ не мають права під час підготовки до референдуму вільно агітувати за або проти того чи іншого питання, яке виноситься на загальне голосування.

“І найголовніше: ініціювати референдум може тільки глава держави. Процедури припинення такого процесу або оскарження результатів референдуму в законі відсутні”, – написав Найєм.