05.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Порошенко нагородив 171 військового, 23 – посмертно

Президент Петро Порошенко підписав указ про відзначення державними нагородами військовослужбовців, які проявили мужність та героїзм у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України.

Про це у четвер повідомляє прес-служба Глави держави.

“147 військових Міністерства оборони та 24 Міністерства внутрішніх справ нагороджені орденом Богдана Хмельницького ІІ та ІІІ ступенів, орденом “За мужність” І, ІІ та ІІІ ступенів, орденом Данила Галицького та медалями “За військову службу Україні”, “За бездоганну службу” ІІІ ступеня, “Захиснику Вітчизни”. 23 героя нагороджені посмертно”, – йдеться у повідомленні.

Серед нагороджених – розвідник-радист групи спеціального призначення солдат Антон Савенко, який брав участь у визволенні Слов’янська та Дзержинська. У бою з колоною сепаратистів біля міста Первомайськ Луганської області боєць особисто під обстрілом противника здійснював прикриття групи спецпризначення та забезпечував евакуацію.

Також нагороджений командир групи спецпризначення капітан Євгеній Чепурний. Капітан вивів групу, у якій були і важкопоранені, з-під обстрілу ворога, особисто надавши першу медичну допомогу пораненим.

Серед тих, хто відзначений нагородою, і командир групи спецпризначення – водолазний спеціаліст, капітан 3-го рангу Олексій Приходько, який 30 серпня провів операцію з пошуку та евакуації військовослужбовців, що вийшли з оточення у районі населених пунктів Сонце та Тельманове Донецької області.