06.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Обговорили розвиток підприємництва, інвестиційну й податкову політику, межі міста та проведення міжнародних музичних фестивалів

33

Влас. інф.
ФОТО — Олександр КОВАЛЕНКО, «Слово», спеціально для «Вишгорода»

18 листопада під час робочого візиту до Вишгородського району голова Київської обласної адміністрації Володимир Шандра відвідав три вишгородські підприємства, що вважаються візитівкою Київщини, та й усієї України.

Так, ТОВ «Карат-Ліфткомплект», яке виробляє та поставляє шахтне обладнання для ліфтів, системи управління ліфтами та шахтною автоматикою, посідає ІІ місце (після ЗАТ «ОТІС») з випуску ліфтів (частка ринку приблизно 15%) та ІІ-ІІІ місце з модернізації ліфтів серед виробників міста Києва.
Українсько-польське підприємство ТОВ «Кен-Пак (Україна)» є найбільшим виробником алюмінієвих банок у Центральній та Західній Європі. З початку року підприємство сплатило до бюджетів усіх рівнів 19,8 млн грн, а середньомісячна заробітна плата штатного працівника — 10 525 грн.
ТОВ «Хенкель Баутехнік (Україна)» виготовляє та продає сухі будівельні суміші: клеї, наливні підлоги, шпаклівки, гідроізоляції, ґрунтовки, фарби. Торгівельні марик CERESIT, THOMSIT, METYLAN, МОМЕНТ — відомі бренди товарів для будівництва і ремонту. Бренд підприємства — понад 400 робочих місць і стабільна заробітна плата.
Володимир Шандра поділився позитивними враженнями від знайомства з високотехнологічними вишгородськими підприємствами та висловив сподівання на подальший їхній розвиток. Він також поцікавився, що заважає у роботі, що турбує і як підприємства планують жити далі.
Підприємці говорили про ціну енергоносіїв (електрики і газу), збиткові для виробництва віяльні відключення електроенергії та податковий тиск. Вищезазначені фірми — найбільші платники податків у місті, тож податківці вже давно зазіхають перевести їх — і податки — в область, що, насамперед, є порушенням прав вишгородської громади, тому що, за законом, податки сплачують за місцем розташування підприємства. Голова КОДА обіцяв сприяти тому, щоб податки залишалися у місті.
В особистій розмові очільника Київщини Володимира Шандри з Вишгородським міським головою Віктором Решетняком ішлося про нові інвестиційні програми, новий Генплан і межі міста Вишгорода, зокрема про о. Великий. Обговорили і реконструкцію старої промзони, побудову сміттєзбирального заводу, деякі спортивні та комунальні питання.
За підтримки губернатора у Вишгороді планується провести чергові Таврійські ігри. Набережна Київського водосховища наче створена для міжнародного музичного фестивалю, у програмі якого, окрім виступів відомих виконавців, — конкурс краси, масові спортивні змагання (зокрема — екстремальні) з прямою теле- і радіотрансляцією.