13.04.2021

Газета Вишгород. ONLINE

Офіційний сайт газети Вишгород, Новини, архів. ONLINE

Стрілкове. За 30 метрів від російських військ

Село Стрілкове, що на Арабатській стрілці, розділено майже навпіл військами двох країн. Газорозподільчу станцію в Стрілковому ще в березні, перед так званим кримським «референдумом», захопили російські десантники. Утримують вони її і досі.

Також російський військовий катер патрулює води Азовського моря з боку Криму, де газорозподільчі платформи.

В 30 метрах від росіян стоять українські прикордонники. Оборону Арабатської стрілки також тримає 10-й батальйон Територіальної оборони із Житомирської області. Поки що тут тихо. Хоча бачать противника тут навіть не в бінокль, а просто на власні очі – стрілянини і провокацій досі не було.

На тому боці стоять приблизно 150 військових, вони постійно перегруповуються. Зараз станцію охороняють дагестанці. Ночами тут обидві сторони обмінюються «привітаннями» – світять прожекторами по позиціях одне одного. Як українські прикордонники, так і військові обіцяють: через арабатську стрілку російські танки і піхота не пройдуть.

Далі за стрілкою, в районі пункту пропуску Чонар та на залізничному кордоні в Новоолексіївці, прикордонники не пропускають на материкову частину нікого з російськими паспортами, виданими в Криму після анексії, а також тих, хто в’їхав на територію України через Керченську переправу або Сімферопольський аеропорт, які українська влада оголосила тимчасово закритими. Від березня прикордонники в Новоолексіївці висадили з потягів майже тисячу пасажирів з неправильно оформленими документами. 

Громадське проїхалося межею адміністративного кордону з Кримом, щоб зрозуміти, наскільки зараз є тривожною ситуація тут, та чи є загроза прориву російських військ з півночі Криму на Херсонщину, і чи реально їх зупинити.