05.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Путін надіслав Порошенку листа з погрозами

Москва почне економічно тиснути на Київ, обмеживши доступ до російського ринку, якщо Україна зважиться на імплементацію хоча б одного закону в рамках підготовки до реалізації угоди, не кажучи вже про виконання самої ЗВТ (зони вільної торгівлі).

Про це йдеться в листі президента Росії Путіна до президента України Петра Порошенка, який має в розпорядженніReuters.

Агентство передає, що лист датовано 17 вересня, днем затвердження плану імплементації асоціації Кабміном.

Згідно з інформацією, слова Путіна були наступними ? якщо Україна почне здійснення хоча б однієї частини торговельної угоди про асоціацію з ЄС, включаючи зміни національного законодавства для приведення його до європейських норм, це потягне за собою негайну відповідь РФ.

«Прийняття поправок до українського законодавства… буде розглядатися як посягання на угоду відкласти імплементацію угоди про асоціацію, що несе за собою негайні та адекватні загороджувальні заходи з російського боку», ? повідомив Путін у листі.

Більше того, президент РФ наполягає на зміні угоди про асоціацію.

«Ми все ще віримо, що лише систематичне виправлення угоди про асоціацію, яка набирає до уваги повний спектр ризиків російсько-українським економічним зв’язкам і російській економіці в цілому, дозволить зберегти торгівлю та економічне співробітництво між Російською Федерацією і Україною», ? цитує Reuters Путіна.

При цьому, як зазначає агентство, Путін ніяк не обмовився, які конкретні заходи і в яких сферах вживатиме Росія при імплементації угоди.

Разом з тим, як недавно зазначалося, Медведєв уже підписав постанову про введення мит для українських товарів, хоча раніше в Мінекономіки Росії зауважували, що не водитимуть захисні санкції проти України.

При цьому, за підрахунками європейських дипломатів, застосування Росією нових обмежувальних тарифів призведе до втрати близько 3 мільярдів євро для України, переважно в сфері металургії, вугільної та хімічної промисловості, а також сільського господарства, які на даний момент найсильніше залежать від російського ринку.

Також Путін зазначив, що наполягає на нових тристоронніх переговорах (Євросоюз, Україна, Росія) щодо виправлення угоди, передає Reuters.

Знову-таки, згідно з інформацією від представників ЄС, Росія хоче прибрати з угоди близько 2 тисяч продуктів, безмитно поставляються в Україну, тим самим «розірвавши» угоду фактично на 25%.

При цьому, в неформальних розмовах європейські чиновники, незважаючи на публічні заяви про неможливість зміни договору, зазначають, що «місце для компромісу» з Росією в питаннях асоціації України є.

Раніше повідомлялося, що Росія хоче шантажувати Україну митами через Угоду про асоціацію.

Також важливо зазначити, що ратифікація є останньою стадією укладення договору між сторонами, слідом за якою починається його виконання, тому навіть при домовленостях про відстрочку виконання угоди про ЗВТ (зону вільної торгівлі) вносити правки в текст категорично заборонено. Тим більше, коли дані зміни неодноразово виключали Павло Клімкін, президент Порошенко та представники Євросоюзу.