05.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

МОСКВА ПОРУШИЛА ДОМОВЛЕНОСТІ. Київ покарають за ратифікацію

Всупереч підписаним 12 вересня домовленостям з ЄС і Україною, Росія має намір ввести мита на українські товари.

Як передає РІА “Новости”, про це заявив глава Мінекономрозвитку РФ Олексій Улюкаєв.

За словами російського чиновника, уряд РФ має затвердити постанову про введення мит для України, а потім вже відкладати її застосування, якщо Київ і Брюссель виконають свою обіцянку про відстрочення імплементації Угоди про асоціацію в частині зони вільної торгівлі.

“Я думаю, що це правильна симетрична конструкція: Україна ратифікує угоду, ми підписуємо постанову. І відповідно до них ми теж повинні з 1 листопада застосовувати (мита для українського імпорту. –ЄвроПравда)”, – підкреслив він.

За словами Улюкаєва, уникнути скасування режиму вільної торгівлі з Росією Україна зможе лише у разі, якщо до кінця жовтня прийме “якийсь акт, який демонструє, що ми однаково розуміємо брюссельську домовленість”. Лише в такому разі Росія ухвалить рішення про збереження безмитної торгівлі до кінця 2015 року.

Нагадаємо, за підсумками міністерської зустрічі РФ-ЄС-Україна, що відбулася в Брюсселі 12 вересня, сторони домовилися відкласти тимчасове застосування договору про вільну торгівлю ЄС-Україна до 31 грудня 2015 року. Ця угода не передбачає додаткових підтверджень, проте РФ вимагає додаткових гарантій від України і ЄС, звинувачуючи їх у прагненні “провести приховану імплементацію”.

В українському уряді вже заявили, що не мають наміру надавати жодних додаткових гарантій.

У свою чергу єврокомісар з питань торгівлі Карл де Гухт заявив, що такий крок Росії змусить ЄС достроково ввести в силу економічну частину Угоди з Україною.

Як повідомляла “Європейська правда” з посиланням на джерела, Кабмін мав намір готуватися до імплементації економічної частини угоди, незважаючи на домовленості з РФ.