05.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

“Народний фронт” і “Батьківщина” оголосили виборчі списки

Rada

Прем’єр-міністр України та голова політради партії “Народний фронт” Арсеній Яценюк очолив список політсили на вибори до Верховної Ради України 26 жовтня.

Друге місце у списку посіла активістка Тетяна Чорновол.

Тим часом Партія регіонів відмовилася іти на позачергові парламентські вибори, повідомив секретар президії політсили Борис Колесніков.”Батьківщина” на з’їзді партії віддала перше місце виборчого списку українській льотчиці Надії Савченко, тоді як Юлія Тимошенко посіла друге місце.

Затвердили одноголосно

“Я хочу запропонувати свій другий номер людині, яка надихає Україну своїм патріотизмом, своєю незламністю, журналістці та громадському діячу Тетяні Чорновол”, – прокоментував рішення щодо “другого номера” Арсеній Яценюк.

Крім того, у першій п’ятірці “Народного фронту” – чинний голова українського парламенту Олександр Турчинов, екс-секретар РНБО Андрій Парубій та комбат батальйону “Миротворець” Андрій Тетерук.

Yatseniuk

Партійний список делегати одноголосно затвердили на позачерговому з’їзді. Загалом у ньому 225 кандидатів у депутати.

Уже до другої п’ятірки партії увійшли Арсен Аваков, Вікторія Сюмар, В’ячеслав Кириленко, Лілія Гриневич та комбат батальйону “Дніпро-1” Юрій Береза. Крім того, від “Народного фронту” на вибори підуть міністр юстиції Павло Петренко, міністр соціальної політики Людмила Денисова і депутат Сергій Пашинський.

З’їзд затвердив також і кандидатів-мажоритарників. Серед них – депутат Ксенія Ляпіна, радник міністра внутрішніх справ Зорян Шкіряк, активіст Євромайдану Михайло Гаврилюк та директор інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

У своїй промові Арсеній Яценюк заявив, що “Народний фронт” ітиме на вибори самостійно. До цього прем’єр заявляв, що не об’єднуватиметься у передвиборчих перегонах із “Блоком Петра Порошенка”.

“Відступити назад”

“Перший раз за всі часи походів на вибори я не йду номером один у списку “Батьківщини”, – заявила на з’їзді своєї партії Юлія Тимошенко. – Перший номер у нашому списку – Надія Савченко”.

Savchenko

Наразі українська льотчиця пані Савченко перебуває під арештом у російському СІЗО, однак партійці “Батьківщини” продемонстрували рукописний лист, де жінка дає згоду очолити список політсили.

Сама Юлія Тимошенко у виборчому списку посіла друге місце, закликавши старших однопартійців “відступити назад” і дати шлях молоді.

Крім Савченко і Тимошенко, до першої п’ятірки “Батьківщини” увійшли активіст Ігор Луценко, голова політсили Сергій Соболєв та волонтер і юрист Альона Шкрум.

Альтернативний уряд

Політрада Партії регіонів ухвалила рішення не брати участі у майбутніх дочасний виборах, “коли в країні йде війна, коли в 44 округах вибори провести фактично неможливо”, заявив у неділю регіонал Борис Колесніков.

За його словами, неприпустимо проводити вибори до парламенту, коли на сході України тривають бойові дії.

Його однопартієць Михайло Чечетов при цьому зазначив, що Партія регіонів ставитиме під сумнів легітимність виборів, “якщо вибори все-таки відбудуться, а Донбас голосувати не буде”.

Натомість Партія регіонів має намір сформувати опозиційний уряд, йдеться у повідомленні на сайті партії. Перше засідання планують провести уже 18 вересня та “показати українцям модель майбутньої України”.

 

Борис Колесніков також заявив, що не братиме участі у виборах і за мажоритарними округами, однак не перешкоджатиме у цьому іншим своїм однопартійцям.