08.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Мінфін вирішив скоротити видатки бюджету на 40 млрд

Згідно з проектом, видаткову частину бюджету пропонується зменшити майже на 40 млрд гривень, у порівнянні з поточною версією головного фінансового плану країни. 

У новому проекті Мінфін виходить з тези, що в другому кварталі 2014 його витрати будуть не вище, ніж за перші шість місяців поточного року, і вже це дозволить заощадити бюджету майже 30 млрд гривень за рік. Крім того, за прогнозами Мінфіну, у видатковій частині бюджету можна знайти ресурс для економії ще майже 9,7 млрд гривень. 

Річний план за видатками загального фонду в чинному бюджеті-2014 – 378 млрд гривень. З січня по червень Кабмін профінансував витрат на 174,4 млрд гривень (касові видатки). Це – 46% від річного обсягу. Відповідно до супровідних документів до проекту секвестру, Мінфін говорить, що за наступні 6 місяців він також може витратити не 54%, а 46% від плану (тобто ще 174,4 млрд гривень, а не 204,5 млрд гривень). 

При цьому, економія може скласти навіть більше – Мінфін пропонує скоротити витрати на друге півріччя ще сильніше, до 164,8 млрд гривень. 

Скоротити пропонують практично всі статті витрат – від фінансування діяльності адміністрації президента і ДУСі до капітальних витрат. Крім того, відомство Олександра Шлапака пропонує скоротити обсяги кредитування з держбюджету. Нарешті, окремим пунктом стоїть економія на утриманні апарату держсектора в Україні. 

По-перше, Мінфін пропонує серйозно (більше, ніж у два рази) скоротити витрати на органи, які здійснюють державний нагляд. А щоб контролери не пішли “компенсувати” свої втрати за рахунок поборів з бізнесу, тим же проектом закону Мінфін пропонує заборонити їм проводити перевірки крім тих, що обумовлені Кабміном. 

По-друге, в цілому по держсектору, Мінфін пропонує урізати його витрати на двомісячний обсяг видатків. У тому числі – за рахунок економії на зарплаті чиновників. 

Якщо проект закону буде прийнятий парламентом, керівникам бюджетних відомств буде запропоновано скорочувати витрати за рахунок зменшення штатної чисельності співробітників, скорочення або скасування стимулюючих виплат, надання керівникам бюджетних установ права відправляти працівників у відпустки за свій рахунок або переводити їх на неповний робочий тиждень і т.д. 

Правда, норма про двомісячну економію не буде стосуватися тих органів, що забезпечують правосуддя і обороноздатність країни. 

Нагадаємо, раніше прем’єр-міністр Арсеній Яценюк заявив про плани скоротити фінансування низки соціальних програм.