28.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Розгляд апеляції знову перенесли

1

Вікторія ШМИГОРА
ФОТО – Андрій МАКСІМОВ, «Вишгород»

24 травня на 09:45 у Апеляційному суді Києва в черговий раз під прицілами десятків телекамер мали розглядати апеляцію захисту Олексія Момота на рішення Печерського районного суду Києва щодо запобіжного заходу, а саме – його відсторонення від посади Вишгородського міського голови до 15 червня. Але, за іронією долі, слухання в черговий раз перенесли.
Прокурор Київської області Валерій Котковець заявив, що ще 20 травня прокуратура передала справу в НАБУ. Щоправда, на підтвердження цього показав лише якийсь незареєстрований лист. Адвокати захисту вважають, що справу затягують. Антикорупційний прокурор на засідання не з’явився.
Порадившись на місці, суд виніс ухвалу: засідання перенести на перше червня, на 12:15.
Під час спілкування із пресою Олексій Момот зазначив, що по справі знайшовся ключовий свідок, чоловік, від імені якої нібито і було написано заяву про хабар. Але прокуратура його не допитала. Не допитували жодного разу і самого Момота.
Як виявилося, справжній Дмитро Семенчук родом із Чернівецьої області, про компанію-забудовника нічого не знає, мера Вишгорода не знає і ніяких заяв не писав, паспортних даних також нікому не давав. Він уже найняв адвоката, звернувся в поліцію і готовий виступити в суді.
«Я заяви не писав. А про те, що від мого імені написано на мера заяву і використані мої паспортні дані, дізнався нещодавно з Інтернету, – розповів журналістам Дмитро Семенчук. – Я – проста людина із села. Маю двох дітей. У Київ приїхав десять років тому. Знімаю житло. У Вишгороді ніколи не був.
Я був шокований, коли побачив, що паспортні дані, вказані в протоколі, ідентичні моїм. Єдине, що різниться, – дата видачі. Бо, коли порахувати, то виявляється, що людина отримала паспорт у 13 років. Я готовий давати покази слідчим. Я не ховаюсь».
Нагадаємо, що ще 19 квітня директор НАБУ Артем Ситник під час інтернет-конференції заявив, що Генеральна прокуратура України не повинна займатися справою мера Вишгорода Олексія Момота, оскільки вона знаходиться в підслідності Національного антикорупційного бюро.
«З приводу мера Вишгорода можу зазначити, що Генеральна прокуратура України в черговий раз порушила закон і почала розслідування справи, яка підслідна Національному антикорупційному бюро України. Ми неодноразово вказували на неприпустимість таких випадків, але, на жаль, ГПУ до нас не прислухається.
Це в черговий раз переконує мене в необхідності створення спеціалізованої антикорупційної прокуратури, без якої навіть наших перших результатів не було б», – сказав А. Ситник.
Спроба передати справу антимонопольним прокурорам не вдалась. Натомість 24 травня головний антимонопольний прокурор Назар Холодницький у інтерв’ю журналістам зазначив, що вони вимагатимуть у Генерального прокурора України притягнути прокурорів Київської області до кримінальної відповідальності. «У нас є сумніви, що певні докази зібрані не в установленому законом порядку. Більше, ніж півтора місяці справа розглядалась прокурорами Київської області, нехай вони нею і займаються», – підкреслив він.
Адвокат захисту Наталія Руденко обурена ситуацією, яка зараз відбувається: «Моєму обуренню немає меж. Відсторонити мера від посади і за цей час не вчинити жодної слідчої дії. Стороною захисту (це лише одним адвокатом !) подано близько 15 клопотань, 5 запитів, 5 скарг на бездіяльність, 4 апеляційні скарги – але вони не розглянуті по суті, і не надано відповідей».

syd 1-(11)

syd 1-(1)

syd 1-(2)

syd 1-(4)

syd 1-(5)

syd 1-(6)

syd 1-(7)

syd 1-(8)

syd 1-(9)

syd 1-(10)